7 (16 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Chiny, Azja, Daleki Wschód, historia
historia
hunter

Historia Chin, należąca do cyklu jednotomowych opracowań poświęconych dziejom poszczególnych państw, jest pierwszą pozycją dotyczącą kraju którego cywilizacja i kultura kształtowały się w sposób pod wieloma względami odrębny i odmienny niż państw będących pod wpływem świata śródziemnomorskiego i europejskiego. Jest ona również pierwszą polską próbą syntetycznego ujęcia w zwięzłej formie...

i odmienny niż państw będących pod wpływem świata śródziemnomorskiego i europejskiego. Jest ona również pierwszą polską próbą syntetycznego ujęcia w zwięzłej formie olbrzymiej, obejmującej prawie cztery tysiące lat historii chińskiej, przy równoczesnym uwzględnieniu ważniejszych aspektów ewolucji kultury.

źródło opisu: wstęp książki- od autora

źródło okładki: własne

Dune | 2016-07-18

Rozumiem, że spisanie 4000 lat historii na około 1000 stronach to wyzwanie, ale bez przesady. Autor leci po łebkach przez wszystkie tematy aż do rewolucji kulturowej. Niewiele da się wywnioskować o wcześniejszych okresach w tej książce.

xiaorenwu | 2016-11-23
Przeczytana: 10 kwietnia 2008