Imię moje Legion

Wydawnictwo: Phantom Press
My Name is Legion
83-85432-87-6
Panda

Zbiór trzech opowiadań, połączonych osobą głównego bohatera, człowieka „nie istniejącego”. W XXI wieku wszyscy ludzie zostaną zewidencjonowani w centralnej bazie danych, co ułatwi manipulację i całkowite podporządkowanie społeczeństwa. Tylko ci, którym dzięki inteligencji i sprytowi uda się uniknąć skatalogowania, będą mogli pozwolić sobie na prawdziwą wolność. Jeden z twórców...

Jeden z twórców globalnego systemu wymknie się spod jego kontroli.
Będzie miał wiele imion...
Przyjmie każdą postać i stanie się „nikim”.
Będzie mógł być kimkolwiek chce, gdziekolwiek i kiedykolwiek zapragnie...

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

annaroza | 2017-04-29
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 29 kwietnia 2017

Roger Zelazny jest jednym z moich ulubionych autorów, głównie dzięki Kronikom Amberu i trylogii o Konkursie Milenijnym. Choć przeczytałam też trochę innych jego książek, więc gdy zobaczyłam pozycję, której tytułu zupełnie nie kojarzyłam, po prostu musiałam ją przeczytać. Zbiorek trzech opowiadań o "nieistniejącym" człowieku pewnie zaciekawi miłośników "starej" fantastyki. Tomik został wydany oryginalnie w 1976 roku, jego akcja toczy się około roku 2007. Dla autora przyszłość, dla mnie już przeszłość. Interesujące jest porównywanie spekulacji pisarza z współczesną rzeczywistością. A i same opowiadania ciekawe i chyba fajnie napisane. Chyba... bo znów zawiodła korekta. Mnóstwo błędów i to takich, że miałam wrażenie, iż tłumacz chyba nie zna zasad polskiej gramatyki.

igus85 | 2013-01-31

Moja pierwsza ksiązka Żelazengo. Polecam. Jak tylko bede miała czasu siegne po kolejna.

chucher | 2017-06-17
Brenka | 2017-05-27