Working for the Devil

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dante Valentine". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Orbit
angielski
A--

When the devil needs a rogue demon killed, he calls Dante Valentine--a cross between Laurell K. Hamilton's Anita Blake and Kim Harrison's Rachel Morgan--in this sassy debut novel by Saintcrow. Original.

Dzika_Róża | 2014-10-24
Przeczytana: 24 października 2014

ta książka została mi polecona przez użytkownika kria - nie żałuje że ją przeczytałam i dziekuje ci moja droga:)
na początku jakos do mnie cholernie nie docierała dopiero pod koniec mnie pochłeła , zostałam wzucona w jej swiat bez jakich kolwiek wyjaśniej - strzał z grubej rury-
moje podsumowania które naszły odkrywając nastepne aspekty a więc pani Saintcrow nie zrobiła nic nowego tylko pokazała drugą strone świata nocy jest ona podobna do książki pocałunek archanioła pani Nalini Singh która osobiście darze sympatią a zwłaszcza jej dzieła , dwie wyjątkowe dziewczyny, tam jej zzmorą było śmierc sióstr i także ścigała odpowiedzialnego za to człowieka tu znowu śmierc koleżanki i także pościg za zbrodniarzem , przysłowiowa chęć wymierzenia zemsty wrogowi, uszczypliwe komentarze, dwie kobiety z jajami, dwóch władczych facetów tu demon -nie sam władca piekieł z historia w rodowodzie pragnący wyzwolenia, tam sam archanioł, dwa różne światy w pocałunku anioła jest więcej scen erotycznych...

Choć zwykle ostrożnie podchodzę o historii, w których po ulicach plątają się diabły czy demony, tutaj podobała mi się przemyślana (choć dość zawiła) mitologia - świat łudząco podobny do naszego, ale z inną historią, inną religią (hm.... to chyba nie jest właściwe sformułowanie; nie próbowałam tego wszystkiego ogarnąć). Nekromantka raczej nie kojarzy się z seksowną kobietą w skórzanym płaszczu i z mieczem u boku?

Dante to bez wątpienia dziewczyna z jajami (taki popularny ostatnio typ - babki niezależnej, wyszczekanej, twardo walczącej o swoje), a chociaż jej stosunek do przyjaciół oraz zaciekłość mogą nieco drażnić, "Pracując dla diabła" czytałam z przyjemnością. Ha, niewykluczone, iż przyczynił się do tego znacznie okrojony wątek romantyczny - sceny łóżkowe pojawiły się dopiero na sam koniec i były nader skromne. Właściwie - z początku czułam się nieco skołowana - lubię być zaskakiwana, a kiedy nie od razu potrafię powiedzieć, kto stanie się partnerem głównej bohaterki - to...

Jedna z najlepszych pozycji tego gatunku jakie udało mi się przeczytać! Nietuzinkowa bohaterka, wartka i emocjonująca akcja i ,,najlepszy" demon w historii. Ostrzega seria uzależnia!

No nareszcie! Już tak długo się za nią zabierałam, pragnęłam i w końcu dorwałam i zostałam porwana, wciągnięta... Niemożliwym dla mnie było oderwanie się dopóki jej nie skończyłam. Mimo to pozostał we mnie pewny niedosyt, a zakończenie okazało się niezbyt satysfakcjonujące. Dlatego też muszę dorwać następne części. Polowanie czas zacząć!

Alice | 2011-02-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Książka jest super! Wartka akcja, niebywałe zwroty wydarzeń, a bohaterka zadziwiająca. Jedyne w swoim rodzaju charaktery.
Polecam :)

Blaisewitch | 2011-06-12