Working for the Devil

Cykl: Dante Valentine (tom 1)
Wydawnictwo: Orbit
angielski
A--

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„Gdybyś był człowiekiem, nie pojawiłbyś się na progu mojego domu, nie zaciągnąłbyś mnie do Piekła z piestoletem przytkniętym do głowy i nie wpakowałbyś mnie w to gówno”.

UWAGA, OPINIA MOŻE ZAWIERAĆ SPORE ILOŚCI SPOJLERÓW.

„Dante Valentine” jest barwną serią, co mogę z czystym sumieniem stwierdzić i śmiało polecić ludziom spragnionym akcji. Bohaterowie są barwni. Wznoszą się i upadają. Popadają we własne obłędy. Pozwalają, aby strach ich gonił. A następnie stawiają im czoła i wychodzą dwa razy silniejsi z opresji. Niesamowite jak wiele elementów ludzkiego umysłu i zachowań można dojrzeć w tych postaciach. Każdy z nich jest inny. Mają własne demony i potrzeby. Marzenia i tajemnice. I to wszystko widać gołym okiem, ponieważ autorka umiejętnie stworzyła świat w którym żyją. Jak wspomnienia i niespodziewane sytuacje zarysowały to, kim się stali. Jeszcze nigdy nie czułam takiego przywiązania do postaci jak w tej książce.

Dante jest mocna w gębie, jak mówi to robi, nie zastanawia się...

Beata | 2018-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2018

Dobra powieść fantasy... Piekło, demony i sam książę Lucyfer, a między nimi Danny Valentine - nekromantka - parająca się różnymi dorywczymi zajęciami... W końcu dziewczyna też musi jakoś spłacić kredyt na mieszkanie:)
A zadanie pochodzi od samego Lucyfera, który faktycznie jest księciem kłamców, więc nikt tak naprawdę nie wie, co jest prawdziwym celem umowy. Dużo walki, kłamstw i zagadek. Kto jest przyjacielem, kto zdrajcą?

Niesamowita książka, wciągnęła mnie prawie tak mocno jak seria o Kate Daniels. Oprószona delikatnym romansem książka pełna akcji i humoru.

Zdecydowanie godna polecenia, o ile planuje ktoś kolejną cześć.

Tylko... jedyny minus to brak jakiegoś małego słowniczka, przez co z początku można lekko zgłupieć od pojęć z tego hmm uniwersum.

No nareszcie! Już tak długo się za nią zabierałam, pragnęłam i w końcu dorwałam i zostałam porwana, wciągnięta... Niemożliwym dla mnie było oderwanie się dopóki jej nie skończyłam. Mimo to pozostał we mnie pewny niedosyt, a zakończenie okazało się niezbyt satysfakcjonujące. Dlatego też muszę dorwać następne części. Polowanie czas zacząć!

Dzika_Róża | 2014-10-24
Przeczytana: 24 października 2014

ta książka została mi polecona przez użytkownika kria - nie żałuje że ją przeczytałam i dziekuje ci moja droga:)
na początku jakos do mnie cholernie nie docierała dopiero pod koniec mnie pochłeła , zostałam wzucona w jej swiat bez jakich kolwiek wyjaśniej - strzał z grubej rury-
moje podsumowania które naszły odkrywając nastepne aspekty a więc pani Saintcrow nie zrobiła nic nowego tylko pokazała drugą strone świata nocy jest ona podobna do książki pocałunek archanioła pani Nalini Singh która osobiście darze sympatią a zwłaszcza jej dzieła , dwie wyjątkowe dziewczyny, tam jej zzmorą było śmierc sióstr i także ścigała odpowiedzialnego za to człowieka tu znowu śmierc koleżanki i także pościg za zbrodniarzem , przysłowiowa chęć wymierzenia zemsty wrogowi, uszczypliwe komentarze, dwie kobiety z jajami, dwóch władczych facetów tu demon -nie sam władca piekieł z historia w rodowodzie pragnący wyzwolenia, tam sam archanioł, dwa różne światy w pocałunku anioła jest więcej scen erotycznych...

Choć zwykle ostrożnie podchodzę o historii, w których po ulicach plątają się diabły czy demony, tutaj podobała mi się przemyślana (choć dość zawiła) mitologia - świat łudząco podobny do naszego, ale z inną historią, inną religią (hm.... to chyba nie jest właściwe sformułowanie; nie próbowałam tego wszystkiego ogarnąć). Nekromantka raczej nie kojarzy się z seksowną kobietą w skórzanym płaszczu i z mieczem u boku?

Dante to bez wątpienia dziewczyna z jajami (taki popularny ostatnio typ - babki niezależnej, wyszczekanej, twardo walczącej o swoje), a chociaż jej stosunek do przyjaciół oraz zaciekłość mogą nieco drażnić, "Pracując dla diabła" czytałam z przyjemnością. Ha, niewykluczone, iż przyczynił się do tego znacznie okrojony wątek romantyczny - sceny łóżkowe pojawiły się dopiero na sam koniec i były nader skromne. Właściwie - z początku czułam się nieco skołowana - lubię być zaskakiwana, a kiedy nie od razu potrafię powiedzieć, kto stanie się partnerem głównej bohaterki - to...

Jedna z najlepszych pozycji tego gatunku jakie udało mi się przeczytać! Nietuzinkowa bohaterka, wartka i emocjonująca akcja i ,,najlepszy" demon w historii. Ostrzega seria uzależnia!

Blaisewitch | 2011-06-12
Przeczytana: 2010 rok

Fajne!!

Alice | 2011-02-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Książka jest super! Wartka akcja, niebywałe zwroty wydarzeń, a bohaterka zadziwiająca. Jedyne w swoim rodzaju charaktery.
Polecam :)