Akty

Wydawnictwo: Bosz
akt, fotografia
albumy
A--

Prezentowany album nie jest zwykłą kontynuacją wydanych wcześniej przez Wydawnictwo BOSZ zbiorów "Akt" i "Akt 2". Owszem, z poprzednimi łączy go osoba autora fotografii Wacława Wantucha. Nadal też jak pisze autorka wstępu Hanna Bakuła akty przypominają rzeźby klasyczne, czarno-białe układanki pełne tłumionych emocji, natomiast odróżniają się samą koncepcją artystyczną. Zdjęcia modeli w dużej mierze nawiązują do przywoływanych przez bogatą wyobraźnię czytelnika figur i brył geometrycznych. Tworzą tym samym nową jakość odbioru i poszerzają pole interpretacyjne, wzmacniając jednocześnie doznania estetyczne.

źródło opisu: Wydawnictwo Bosz

źródło okładki: Wydawnictwo Bosz