Akt 2

Wydawnictwo: Bosz
akt, fotografia
albumy
A--

W 2003 roku ukazał się w Wydawnictwie BOSZ pierwszy album Akt Kolejny zbiór artystycznych fotografii Wacława Wantucha właśnie trafia do rąk miłośników piękna. Jest on efektem chęci uzupełnienia, dopowiedzenia tego, co już udało uchwycić się na zdjęciach. Coraz nowocześniejszy sprzęt, możliwość wydobycia lepszych półtonów, obecność nowych modelek - wszystko to sprawia, że album Akt 2 utrzymany w podobnej stylistyce jak poprzednia publikacja - przynosi jednak materiał nieco odmienny w charakterze i detalach. Wprowadzeniem do spotkania z czarno-białymi aktami pięknych kobiet jest tekst uznanego prozaika i publicysty Jerzego Pilcha.
Obecny cykl fotografii kobiecego aktu powstał w latach 2003-2005. Prace wykonane były techniką cyfrową, przy użyciu aparatu cyfrowego Olympus E-1.

źródło opisu: Wydawnictwo Bosz

źródło okładki: Wydawnictwo Bosz

żabot | 2013-05-11
Przeczytana: 2008 rok

Praktycznie mogę przekleić opinię z części pierwszej:
Właściwie niewiele można dodać do wstępu do ksiązki... Jeśli ktoś poszukuje artystycznych zdjęć nagich panienek w amerykańskim stylu (Playboy etc.) czy czegoś na pograniczu pornografii to się srogo zawiedzie. Przeglądając zdjęcia Wańtucha byłem zafascynowany. Nie gołymi fragmentami ciał, ale samymi fotografiami. Wiele z nich nawet trudno nazwać aktem, chyba że aktem jest jakakolwiek fotografia na której widnieje kawałek nagiego ciała. Wańtuch doskonale operuje światłem wydobywając z fragmentów modelek (ale czasem i modeli męskich krzywizny czasem fantazyjnie splecionych ciał i kończyn tworząc abstrakcyjne krajobrazy i bryły. Oglądając zdjęcia poza kontemplacją samej fotografii jako takiej całkiem niezłą zabawą jest domyślanie się, co właściwie się widzi, jaki fragment ciała i jak on został ułożony. Rewelacja.

Allen | 2014-11-13
Luthien_Alcarin | 2013-12-12