Wolverine
Marvel, Wolverine, X-Men
komiksy
Wkp

Znamy go z komiksów z przygodami mutantów, z drużyny X-MEN - tym razem jednak przedstawiamy pierwszą solową przygodę Wolverine'a! Logan, szukając w Japonii swej ukochanej Mariko, odkrywa, że wydano ją za mąż za innego mężczyznę! A wszystko po to, by pokryć dług zaciągnięty przez jej ojca. Wściekły z powodu tej zdrady Wolverine wyładowuje swój gniew na Dłoni oraz zyskuje nowego sprzymierzeńca, który ostudzi miotane nim namiętności - spragnioną walki wojowniczkę i ronina w jednym - Yukio.

Tom zawiera następujące oryginalne zeszyty:
WOLVERINE (vol. 1) #1-4 (1982)

DODATKI:
● wywiad z 1982 roku z Chrisem Claremontem, Frankiem Millerem i Joe Rubinsteinem dotyczący tej historii.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/wielka-kolekcja-komiksow-marvela/4

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/wielka-kolekcja-komiksow-marvela/4

Bastard | 2014-04-11
Przeczytana: 08 lutego 2013

5/10 – PRZECIĘTNA

Logan wyrusza do Japonii w poszukiwaniu swojej ukochanej Mariko. Na miejscu okazuje się, że aby spłacić swoje długi, ojciec dziewczyny zmusił ją do poślubienia mafijnego bossa. Nie mogący pogodzić się z takim stanem rzeczy Wolverine, chce odzyskać swoją kobietę. Aby to zrobić będzie musiał stawić czoła nie tylko ojcu dziewczyny, ale również „Dłoni” - organizacji zrzeszającej zawodowych zabójców.

Japoński epizod w przygodach Logana nigdy mnie specjalnie nie fascynował i być może dlatego ten komiks nie wywarł na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia. O ile scenariusz Claremonta jest jeszcze nawet niezły (chociaż zawiera wszystkie niedoskonałości oldskulowych marvelowskich produkcji), to największe niedostatki dają się zauważyć w warstwie graficznej. Ilustracje w „Wolverine” są do bólu proste, a niektóre kadry sprawiają wrażenie wykonanych niechlujnie. Najlepszym tego przykładem są tła poszczególnych ujęć, których de facto w ogóle nie ma (ich rolę pełnią po prostu...

comboometga | 2016-01-09
Na półkach: Przeczytane, Marvel
Przeczytana: 09 stycznia 2016

Na początku japoński klimat zbytnio nie pasował mi do Logana, ale z każdym kolejnym zwrotem akcji wszystko zaczynało nabierać coraz więcej sensu. Ostatecznie muszę przyznać, że komiks jest naprawdę dobrze napisany, rysunki oddają to, co powinny i więcej, a fabuła nie jest naciągana. Widać wewnętrzny konflikt u Logana, nie wie do końca, czy rzeczywiście powinien nazywać siebie człowiekiem, skoro jest po części zwierzęciem.
Polecam, naprawdę wart poznania.

Kiedy blisko dekadę temu miesięcznik komiksowy Wizard ogłosił listę 100 najlepszych komiksów wszech czasów, ciągle pojawiające się na niej nazwisko Franka Millera nie dziwiło nikogo. Człowiek, który zrewolucjonizował medium komiksu, który razem z Alanem Moorem przecierał ścieżki dla późniejszych młodych niepokornych (z Morrisonem i Millarem na czele), nie mógł nie być częstym gościem co raz to zaszczytniejszych na owej liście miejsc. Spośród masy jego dzieł znalazły się tam m,in "Batman" Rok pierwszy", "Powrót mrocznego rycerza", "Daredevill: The Man Without Fear" czy "Sin City", a także powyższy komiks Wolverine.

O czym jest ta przygoda najbardziej tajemniczego z X-Menów? O wyprawie do Japonii, jego ukochanej i wielkiej walce z wojownikami ninja. I zdawałoby się, że jest to komiks typowy dla zafascynowanego kulturą kraju kwitnącej wiśni Millera, typowy i zapowiadający się rewelacyjnie, ale niestety. Już nawet pierwszy rzut oka na rysunki sprawia dziwne wrażenie. Są to bowiem...

FomaLermont | 2013-11-06

Czwarty tom WKKM nieco rozczarowuje. I to nie od strony artystycznej ale z powodu swej krótkości.
Logan przybywa do Japonii aby ujrzeć swą miłość . Okazuje się , że Mariko jest już po ślubie z biznesmenem wobec któregoi zoobowiązania miał cudownie ocalony teść Broni X. Ten kto zna naszego niespokojnego bohatera wie , że nie bardzo mu się to spodobało , na domiar złego teściunio macza palce w atakach z których Rosomak wychodzi bez szwanku
Wątek "japoński " w życiu Rosomaka ciągnie się również w X-men i co więcej - rozwija. To tam pojawia się Silver Samurai.
Mimo wszystko otrzymujemy kawał dobrego komiksu. Narracja jest idealnie zgrana z kadrami. Mimo, iż kreska Millera może wydawać się dziwna ( w szczególności czuprynka Wolverine'a) wpisuje się idealnie w klimat komiksu.
Wadą , ale też zaletą WKKM jest jednakowa cena wszystkim tomów . I tak dostajemy giganty objętościowe pokroju "Marvels", a z drugiej cieniuśkiego "Wolverine'a" .
I to w sumie największa bolączka , tym bardziej ,...

LEGOMANIAK | 2016-12-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks

Zdziwiłem się że ten komiks tak mi się spodobał. Wszędzie naokoło wyzywany jest od najgorszych komiksów, a tu taka niespodzianka. Fabuła jest interesująca, bardziej dojrzała a postacie mimo iż lekko sztampowe dobrze prezentowały się na kartach komiksu. Najmłodsi czytelnicy ze względu na fabułę omawianego tomu mogą nie poczuć się komfortowo. Fabuła jest przeznaczona zdecydowanie dla osoby w miarę dojrzalszej. Nie można zapomnieć również o tym że komiks się lekko postarzał, jednak jest to odczucie delikatne, na dodatek nadające treści fajny charakter. Co do słabych stron fabuły mógłbym się pokusić o wytknięcie dwóch rażących wad. Po pierwsze bolało mnie to że autor uważa każdego Japończyka albo za bandytę albo za mafioza (najwyraźniej Amerykańcom zostało to do dziś po IIWŚ); a po drugie ciągłe samo wychwalanie się Wolverina zaczyna w którymś momencie denerwować. Przejdźmy zatem do oprawy wizualnej tomiku. Mimo prostej i starej kreski, rysunki nie były złe. Uważam jednak że przydało...

mukodemolud | 2014-06-05

Mam ambiwalentne odczucia względem tego tomu. Z jednej strony klimatyczny, z drugiej nudny. Rysunki mocno już archaiczne, gdyby nie sam Frank Miller to wątpię żeby ktokolwiek pamiętał o tej przygodzie.

Fox1990 | 2012-12-19

Polecam Wszystkim

Bobson | 2017-10-25
Przeczytana: 03 stycznia 2015
Horesz | 2017-09-10
waczal | 2017-09-10
Ekranizacja komiksu "Wolverine" w kinach

Dziś na ekrany kin wchodzi adaptacja słynnego komiksu wydawnictwa Marvel, "Wolverine". Scenariusz Chrisa Claremonta i rysunki Franka Millera na język filmu przełożył reżyser, James Mangold.