Generał broni Stanisław Władysław Maczek

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Generałowie II Rzeczypospolitej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwerstytetu Warszawskiego
978-83-235-0408-5
II wojna światowa
Krzysiek W

Prezentowana książka to pierwsza pełna biografia gen. Stanisława Maczka, ukazująca sylwetkę i kształtowanie się jego osobowości na tle epoki i środowiska. Pokazuje także jego wpływ i osiągnięcia w tworzeniu nowego w warunkach polskich rodzaju broni oraz wynikające z tego następstwa. Służba Ojczyźnie została wyeksponowana na tle niemal wszystkich najważniejszych wydarzeń z dziejów Polski XX wieku. Biografia bohatera obejmuje bowiem kilka wielkich okresów w dziejach naszego narodu - dzieciństwo i wczesna młodość przypadły na schyłek zaborów, lata dojrzałe na dwudziestolecie międzywojenne i okres II wojny światowej, a jesień życia na powojenną emigrację. W książce nie pominięto także wątków z życia rodzinnego Generała, stanowiących cenne uzupełnienie do charakterystyki tej postaci.

Dorota_Dega | 2017-01-26
książek: 2046