Xarthras

Henryk Pawelec urodził się w 1921 roku we Wzdole Rządowym. Był człowiekiem do zadań specjalnych w kielecko-radomskim okręgu AK. W 1946 roku wraz z II Korpusem przybył do Anglii. W 1947 roku poznał w Bradford Zbyszkę Król. Zbigniewa Król urodziła się we Lwowie. Jej udziałem, tak jak wielu Polaków z Kresów Wschodnich, była wywózka do Kazachstanu. Wraz z matką i młodszym bratem przeżyła tam...

Zbigniewa Król urodziła się we Lwowie. Jej udziałem, tak jak wielu Polaków z Kresów Wschodnich, była wywózka do Kazachstanu. Wraz z matką i młodszym bratem przeżyła tam dwa lata. W 1949 roku w Anglii wyszła za mąż za Henryka Pawelca.

W 1992 roku, po 47 latach spędzonych na obczyźnie, Zbyszka i Henryk Pawelcowie wrócili do ojczyzny, do Kielc.

"Na rozkaz serca" to wspomnienia zwyczajnych ludzi, którym dane było przeżyć niezwykły los.

źródło opisu: Stowarzyszenie im. Jana Karskiego , 2005

źródło okładki: http://www.jankarski.org.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!