Książki i ludzie

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Reminiscencja

Wspomnienia zawarte w tomie "Książki i ludzie" dotyczą lat drugiej wojny światowej. Skupiają się wokół dwóch zasadniczych faktów okupacyjnego życiorysu autora: pobytu w Oświęcimiu i heroicznych wprost zmagań o ocalenie przed zniszczeniem zbiorów Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Jest to nie tylko wstrząsający zapis wnikliwego świadka czasów zagłady, lecz wypowiedź humanisty i pisarza najwyższej rangi.

źródło opisu: PIW, 1993

źródło okładki: google