Czas zatarł ślad

Wydawnictwo: Fundacja "Nasza Przyszłość"
Czas zatarł ślad
Aleksandra

Już we wrześniu 1939 roku niemieckie działania zbrojne, a także aresztowania i wywózki do Niemiec powodowały, że coraz więcej osób uciekało do lasu. Lasy kieleckie ukryły w swoim sercu cząstkę Wolnej Polski; przygarnęły chłopców gotowych do walki z hitlerowskim najeźdźcą… Mój tata – Michał Huber ps. „Rumianek” był dowódcą oddziału, więc cała nasza rodzina pomagała partyzantom, organizując wyżywienie, w razie potrzeby przyjmując na nocleg.

źródło opisu: http://multibook.pl/pl/p/Helena-Nowak-Czas-zatarl-slad/4845

źródło okładki: http://www.ksiegarnianamiodowej.pl/czas-zatarl-slad,3,2.28,16330.html

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!