0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
jeżyk

Wspomnienia autora z pobytu w niemieckich więzieniach i obozach koncentracyjnych w okresie od 9 października do 9 maja 1945 roku, to jest do końca wojny; i z więzień w powojennej Polsce do czerwca 1947 roku.

źródło opisu: Podtytuł, Adam Jóźwik

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

KamilaAnia | 2017-08-05
Na półkach: Posiadam

Opowieść z czasów początku II Wojny Światowej, pobytu w obozach koncentracyjnych i więzieniu PRL-owskim. Opowieść na tyle odmienna od innych książek obozowych, że redaktorzy zdecydowali się w jak najmniejszym stopniu ingerować w tok opowieści autora. Dzięki temu czytelnik czuje, jakby słuchał opowieści własnego dziadka, w czasie rodzinnych odwiedzin i po prośbie: "Dziadziu, opowiedz...".

Bardzo serdecznie polecam!

Grzegorz S | 2017-07-09