Dolina strachu

Wydawnictwo: Amber
Chosen to die
romans, kryminał
Wanda

Regan Pescoli od miesięcy tropiła seryjnego zabójcę młodych kobiet. Zdążyła poznać jego perwersyjne okrucieństwo i makabryczny los ofiar. A teraz sama poczuje ich strach. Gdy znajdzie się na zasypanym śniegiem pustkowiu - tylko ona i ten, który wybrał ją, by odebrać jej życie...

Stasia | 2013-08-20
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 19 sierpnia 2013

Chwilami nudnawa, jednak gdy dochodziło do walki i ucieczki książka trzymała w napięciu. Samo śledztwo mało ekscytujące, autorka bardzo drąży życie mało istotnych bohaterów. Książka w niektórych fragmentach jest "naciągana", a ograniczone myśli "seryjniaka" do wyrażenia "głupia suka" nie zachwycają pomysłowością. Jednak książkę zaliczam do dobrych, ponieważ autorka świetnie poradziła sobie z szybką akcją podczas konfrontacji, czego nie można powiedzieć o wszystkich książkach tego typu.

Przeczytana: 05 kwietnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo podobała mi się fabuła powieści. Element grozy powiązany z wątkiem romantycznym bardzo przypadł mi do gustu. Akcja poprowadzona w taki sposób, że ciężko od razu wskazać mordercę, co sprawia, iż książka „wciąga”. Spodobała mi się również kreacja głównych bohaterów :
Regan Pescoli, twardej i racjonalnie myślącej w obliczu zagrożenia, pozornie niezaradnej w życiu prywatnym i uginającej się pod ciężarem miłości do swoich pociech.
Santany – małomównego, tajemniczego samotnika, który ulega urokowi policjantki.
No i oczywiście mordercy-ukazanego jako bardzo inteligentnego i uporządkowanego człowieka, który w rzeczywistości, ma idealny dostęp do źródła potrzebnych informacji, aby wodzić policję za nos.
Czytając zastanawiałam się, jak dobrze znamy ludzi z naszego otoczenia? Co jakiś czas media podają, o tragediach, których sprawcami byli bliscy ofiary. Skąd bierze się w ludziach tyle nienawiści? W powieści przyczyną okazuje się trauma z dzieciństwa. Mamy tutaj również...

Monika | 2016-01-14
Przeczytana: 12 stycznia 2016

Przeczytałam "Dolinę strachu" praktycznie na raz, wciągnęła mnie, ponieważ lubię takie klimaty, zima, zaśnieżony las, padający śnieg, ucieczka przed mordercą... Nie napiszę jednak, że jest to książka wysokich lotów. Owszem, wciąga, ale fabuła nie jest zbyt głęboka, postacie zdecydowanie za mało wyraziste, niekiedy pojawia się ich za dużo, tak zupełnie niepotrzebnie. Mimo wszystko nieźle się czyta, doskonała na zimowe popołudnie i wieczór.

Ata77 | 2013-05-05
Przeczytana: 05 maja 2013

Męczydło. Mnogość bohaterów, co powodowało jak dla mnie trudność w przypisaniu osoby do zdarzenia, rozlazła akcja, praktycznie niewielkie emocje, a na końcu wielkie rozczarowanie co do tożsamości zabójcy. Za dużo bohaterów, za mało akcji. Nie polecam.

Angie | 2015-03-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

Trzyma w napięciu, ja bałam się razem z główną bohaterką, więc oceniam autorkę wysoko! do tej pory (choć minęło kilka lat od jej lektury) mam obraz mordercy i otoczenia, w którym rozgrywa się cała akcja.
Książka bez wątpienia zapada w pamięć.

roroksana | 2014-02-09

Podobał mi się rozwój akcji. Wszystko działo się szybko i książkę przeczytałam dosłownie jednym tchem. Jest to pierwsza książka tej autorki, którą przeczytałam ale myślę, że jeszcze do niej wrócę.

ofipavlo | 2013-07-10
Przeczytana: 2013 rok

Książka króluje na pierwszym miejscu najlepszych książek jakie przeczytałem. Może dlatego, że wiele ich nie było, ale jednak ma w sobie to coś.. To coś co pchnęło do dalszego czytania i poznania zakończenia.

kinia84p | 2012-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2012

Książka jest świetna, szybko się czyta, cały czas coś się w niej dzieje, jest zaskakująca, czyli wszystko to co lubię... mam nadzieję, że to nie jedyna tak dobra książka tej autorki bo zamierzam sięgnąć po kolejne które są w mojej bibliotece.
Polecam

| 2012-07-23
Przeczytana: 22 lipca 2012

świetna, trzyma w napięciu i nie wiadomo do ostatniej strony kto jest mordercą. nieoczekiwane zakończenie.. super, goraco polecam. wciąga !

Klaudia | 2014-12-20

Książę czyta się szybko, wciąga, przyjemna w odbiorze.