Kłamczucha

Wydawnictwo: Twój Styl
6 (11 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-7163-056-5
Dorota

Proza Sophie Marceau, wrażliwa, inteligentna z dyskretnie prowadzonym wątkiem autobiograficznym jest dziewczęco przewrotna i głębinnie kobieca w uwodzicielskich półtonach, ale i uchylaniu się bohaterki od nazwania prawdy, wszak wymykającej się jej samolubności. Talent i literacka "zmyślność" narracji posłużyły autorce do opowiedzenia miłosnej historii zdrady bez potrącania o banał czy tandetny...

Talent i literacka "zmyślność" narracji posłużyły autorce do opowiedzenia miłosnej historii zdrady bez potrącania o banał czy tandetny ekshibicjonizm.
"Kłamczucha" to także zapis niemal dziewczęcej fascynacji parą, męskością i kobiecością w ich powiązaniu, tajemnicy i sprzecznościach.
Książka ukazała się we Francji w 1996 r. Uzyskując znakomite recencje.

Przemek | 2016-09-19
Przeczytana: 19 września 2016

Przebrnięcie przez powieść Sophie Marceau "Kłamczucha" to nie lada wyzwanie . Kompletnie nie wiedziałem o co w tej książce chodzi. Gdyby nie krótki opis fabuły z tyłu książki to pewnie do tej pory tkwiłbym ze znakiem zapytania nad głową. Powieść jest bowiem napisana strasznie trudnym językiem. Można odnieść wrażenie, że prawie każda linijka tekstu to jeden wielki chaos i zamęt.

Nisroch | 2015-08-29
Tanya | 2015-02-11