Historia Polski: pytania i odpowiedzi

Wydawnictwo: Podsiedlik-Raniowski i S-ka
83-7083-776-X
historia
kamk

To ponad 1000 - letnie dzieje naszego państwa, przedstawione w interesujący, ułatwiający naukę i powtarzanie wiadomości, sposób. Konstrukcja książki umożliwia prowadzenie gry polegającej na zadawaniu pytań i udzielaniu prawidłowych odpowiedzi. Czytelnik może także samodzielnie sprawdzić własną wiedzę, zasłaniając tekst i zadając sobie pytania umieszczone u góry strony.

Jarosław Wiśniewski | 2014-07-26

Świetna i pomysłowa książka traktująca o historii Polski. Piękna szata graficzna i wiele ilustracji (zdjęć i rysunków). Książka zawiera najważniejsze fakty dotyczące historii naszego kraju w formie pytań i mniej lub bardziej rozbudowanych odpowiedzi. Rozdziały to kolejne wieki naszej historii. Czego dotyczył testament Krzywoustego? Co to były obiady czwartkowe? Kto nie pamięta niechaj zajrzy do tej książki. Książka nie tylko dla uczniów. Ocena bardzo dobra w pełni uzasadniona.

Toperz85 | 2016-02-24

Mimo drobnych błędów (być może tylko literówek i "cyferówek") i pewnych uproszczeń, niezłe kompendium wiedzy. Znajdziemy tu podstawowe daty, nazwiska i pojęcia warte odnotowania i zapamiętania. W sam raz na rozpoczęcie przygody z historią.

Tomasz Wojewoda | 2017-03-07
Przeczytana: 1996 rok