Pan obydwu krajów. Egipt w I tysiącleciu p.n.e.

Okładka książki Pan obydwu krajów. Egipt w I tysiącleciu p.n.e. Karol Myśliwiec
Okładka książki Pan obydwu krajów. Egipt w I tysiącleciu p.n.e.
Karol Myśliwiec Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN historia
291 str. 4 godz. 51 min.
Kategoria:
historia
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania:
1993-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1993-01-01
Liczba stron:
291
Czas czytania
4 godz. 51 min.
Język:
polski
ISBN:
83-01-11199-2
Tagi:
starożytność Egipt Persja Grecja
Średnia ocen

7,6 7,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,6 / 10
14 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
756
31

Na półkach: , ,

Moja recenzja tym razem dotyczy książki traktującej o historii starożytnego Egiptu. Na kartach omawianej książki, której spora część poświęcona jest zmianom w sztuce egipskiej, jakie przychodziły wraz z kolejno zmieniającymi się, często obcymi władcami. Najciekawsze dla mnie wydaje się panowanie dynastii kuszyckiej, zwanej też czasem niepoprawnie etiopską. Czarni zdobywcy Egiptu, który stopniowo wydzierali go Libijczykom, okazali się być pod względem kulturowym prawdziwymi Egipcjanami, przynoszącymi umęczonemu krajowi kulturowe, religijne i cywilizacyjne odrodzenie. Takie oto kulturotwórcze ziarno zasiał swoimi podbojami aż do IV katarakty Totmes III, zwany ''Napoleonem Egiptu''. Ożywczy podbój Egiptu, jakiego dokonali Kuszyci, umożliwił niewiele później dojście do władzy i odbudowę Egiptu przez przedstawicieli rodzimej dynastii, rodem z Sais, jaką zapoczątkował Psametyk I. Kuszyccy faraonowie wprowadzili do zastygłej w formie sztuki egipskiej elementy naturalizmu, które wyrażały się chociażby w akcentowaniu afrykańskich rysów twarzy i okazałego umięśnienia ciała, jakie ci wojowniczy odnowiciele na pewno posiadali.
Jedyne czego zabrakło mi w tej ciekawej i dobrze napisanej książce to dalszej kontynuacji tej opowieści, obejmującej także okres hellenistyczny, w którym w sztuce egipskiej również wiele się działo.
Książka napisana z pasją i przystępnym językiem. "Smakowity kąsek" dla miłośników starożytnego Egiptu. Polecam!
Miłej lektury! 🙂

Moja ocena: 9/10.

Moja recenzja tym razem dotyczy książki traktującej o historii starożytnego Egiptu. Na kartach omawianej książki, której spora część poświęcona jest zmianom w sztuce egipskiej, jakie przychodziły wraz z kolejno zmieniającymi się, często obcymi władcami. Najciekawsze dla mnie wydaje się panowanie dynastii kuszyckiej, zwanej też czasem niepoprawnie etiopską. Czarni...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    28
  • Przeczytane
    17
  • Posiadam
    11
  • Historia
    3
  • Ulubione
    2
  • Egiptologia
    1
  • 1993
    1
  • 2018
    1
  • Egipt
    1
  • Starożytność
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Pan obydwu krajów. Egipt w I tysiącleciu p.n.e.


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne