Aztekowie. Próba interpretacji

Seria: Rodowody Cywilizacji
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Aztecs: An Interpretation
historyczna

Książka poświęcona jest cywilizacji Azteków z ostatniego okresu istnienia ich państwa przed przybyciem Hernando Cortesa i podbojem hiszpańskim w 1521 r. Autorka omawia struktury socjalne w mieście Tenochtitlán, stolicy imperium; próbuje zinterpretować wierzenia azteckie oraz specyficzny, rozbudowany rytuał religii, którego podstawę stanowiło składanie masowych ofiar z ludzi; przedstawia świat wojowników, apłanów, kupców i kobiet; porusza także pewne aspekty sztuki sakralnej.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie