Lud faraonów

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
People Of The Pharaohs
egipt, starożytność
historia

Egipt uważa się od dawna za kraj świątyń, grobów i piramid, zamieszkany przez ludzi ogarniętych obsesją śmierci. Ale czy jest to prawdziwy obraz egipskiego społeczeństwa? Książka ta stanowi szczegółowe studium życia, wierzeń i osiągnięć Egipcjan, ukazując w dziesięciu rozdziałach rozmaite rodzaje zajęć, zawodów i funkcji pełnionych przez nich na różnych szczeblach drabiny społecznej, od...

Książka ta stanowi szczegółowe studium życia, wierzeń i osiągnięć Egipcjan, ukazując w dziesięciu rozdziałach rozmaite rodzaje zajęć, zawodów i funkcji pełnionych przez nich na różnych szczeblach drabiny społecznej, od uprawiającego ziemię chłopa po samego władcę. Występują więc tu pisarze, lekarze, urzędnicy różnych specjalności, artyści i budowniczowie oraz, naturalnie, kapłani. Ci ostatni dbali o potrzeby bogów, wierząc, że dopóki byli oni zadowoleni z życia wśród ludzi, życie to było dobre do tego stopnia, że ludzie chcieli je zachować na wieki.

źródło opisu: PIW, 1997.

źródło okładki: zdjęcie autorskie