Nusia i bracia łosie

Wydawnictwo: Zakamarki
Gittan och älgbrorsorna
978-83-60963-37-1
steffburton

Czy fajnie jest mieć rodzeństwo? Tak myśli Nusia. Aż pewnego dnia na progu swojego domu spotyka trzy łosie i postanawia, że zostaną jej starszymi braćmi. Niestety, wszystko jest zupełnie nie tak, jak Nusia to sobie wymarzyła. Bracia łosie w ogóle nie potrafią się bawić. Wyrysowują jej kredki, rzucają się zabawkami, skaczą po kanapie i przewracają pokój Nusi do góry nogami. Może jednak łosie...

Czy fajnie jest mieć rodzeństwo? Tak myśli Nusia.

Aż pewnego dnia na progu swojego domu spotyka trzy łosie

i postanawia, że zostaną jej starszymi braćmi.

Niestety, wszystko jest zupełnie nie tak, jak Nusia to sobie wymarzyła. Bracia łosie w ogóle nie potrafią się bawić. Wyrysowują jej kredki, rzucają się zabawkami, skaczą po kanapie i przewracają pokój Nusi do góry nogami. Może jednak łosie powinny być na dworze?

Pełna humoru opowieść wnikająca w świat dziecka i jego wyobraźni. Pija Lindenbaum jest wnikliwą obserwatorką niearanżowanych przed dorosłych dziecięcych zabaw i dziecięcego sposobu myślenia. A swoje spostrzeżenia potrafi genialnie przelać na papier – powstaje oszczędna w słowach, ale jakże pełna znaczeń opowieść, której drugim głosem są pełne niezwykłych barw i zabawnych szczegółów ilustracje. Nic dziwnego, że dzieci odnajdują w jej książkach swój świat!

Polubiliście Nusię? Koniecznie przeczytajcie książki

"Nusia i wilki" oraz "Nusia i baranie łby"!

źródło opisu: Wydawnictwo Zakamarki, 2008

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/show_object.php?id=255

Skakanka | 2013-01-10

Książeczka kupiona z premedytacją, aby wyjaśnić córce, że posiadanie rodzeństwa ma też swoje minusy. Na chwilę pomogło :)
Tak nam się spodobała Nusia, że kupiłyśmy i resztę. Nusia to nieco introwertyczna dziewczynka, która przed światem ucieka w wyobraźnię, a tam czekają już na nią różne zwierzaki, często zachowujące się dość nietypowo...

Wookie309 | 2014-05-26

Jestem fanem Nusi chyba większym niż moja córeczka. W inteligentny sposób autorka opisuje dziecięce obawy, lęki, ale też zabawy i zainteresowania. Zrozumiałe i bliskie dziecku, a i mam wrażenie, że nie jeden rodzic może wyciągnąć dla siebie lekcję.

Artur | 2016-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2016

Rodzeństwo jest wulgarne, śmierdzi i zajmie twoje łóżko - taki jest przekaz książki dedykowanej dziecku. Nie ma to jak potraktować jedynaka z buta.

Maya | 2014-03-19

Obowiązkowa lektura dla jedynaków ;)

Ailenrok | 2016-09-06
Na półkach: 2016, Przeczytane