W pogoni za cieniem

Shadow divers
83-7391772-1
literatura faktu
Tomek

Wrak niemieckiej łodzi podwodnej z II wojny światowej u wybrzeży Ameryki? - To niemożliwe - twierdzą specjaliści. A jednak prawdziwe!

Prawdziwa i pasjonująca opowieść o parze nurków amatorów, którzy odkryli i zbadali hitlerowskiego U-Boota, dziwnym zbiegiem okoliczności zatopionego niedaleko New Jersey.

joaśka | 2016-07-28

Fascynująca książka! Po pierwsze dlatego, że pozwala poznać świat, który dla przeciętnego czytelnika jest niedostępny. Nurkowanie głębinowe, odkrywanie i penetrowanie wraków na dnie oceanu, pasja - radości i porażki z nią związane. Po drugie dlatego, że pokazuje fragment historii II wojny światowej - świat marynarzy łodzi podwodnych U-BOOT. Po trzecie - świetnie i rzetelnie napisana. Literatura faktu na najwyższym poziomie.

Roxi | 2014-07-24
Przeczytana: 23 lipca 2014

Niesamowita historia!
Sama nurkuję i to dosyć głęboko- 75m, więc zagadnienia odnośnie fizjologii nurkowania, gazów (trymix) i stresowych sytuacji pod wodą nie są mi obce. Dlatego też, ale nie tylko dlatego książkę dodaję do folderu ulubione.
Sama tematyka zafascynowała mnie do tego stopnia, że historię U-X opowiadam każdemu, kto chociaż w małym stopniu zainteresowany jest literaturą, historią lub nurkowaniem :)

MajkeL | 2014-05-14
Przeczytana: 12 maja 2014

Książka jest niesamowita. Zanurzyłem się na pierwszej stronie, na powierzchnię wypłynąłem dopiero po ostatniej. Polecam wszystkim lubiącym historię II wojny światowej, nurkowanie, golf, frisby itd. Książka absolutnie dla wszystkich.

Basieq | 2012-02-06
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 06 lutego 2012

Genialna historia o nurkach odnajdujących wrak statku podwodnego typu U-boot, zatopionego podczas drugiej wojny światowej. Dokładniej po wielu latach badań oznaczony jako U- 869. Historia oparta na faktach autentycznych.
Akcja książki rozgrywa się pomiędzy lądem a 70 metrami pod wodą, w latach 1991 - 1997. Niesamowita wartka akcja książki pochłonęła mnie bez reszty. Podczas czytania utożsamiałam się z bohaterami i czułam się jakbym razem z nimi nurkowała przeżywając to wszystko. Na końcu wręcz wzruszyłam się gdyż nurkowie, którzy odnaleźli i sklasyfikowali wrak, kontaktują się z rodzinami ofiar poległych na okręcie i przekazują informacje na temat prawdziwego położenia wraku, jak również opowiadają historię U-869.

artcor | 2013-09-17

Moja dawna, ukrywana gdzieś w głębin miłość do głębin, po tej książce, powróciła ze zdwojoną siłą! Świetnie napisana prawdziwa historia!!

Josh Silmo | 2011-12-20
Przeczytana: 01 kwietnia 2011

Książka w "Pogoni za cieniem" jest jedną z moich ulubionych pozycji. Przeczytałem ją od początku do końca, bez przerwy. Możliwe, że nie spodoba się przeciętnemu czytelnikowi albo lubiącemu bogate i barwne przedstawienie treści. Natomiast na pewno jest to obowiązkowa pozycja dla każdego kto lubi nurkować.

Marghe | 2015-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2015

Doskonała! Wciąga od pierwszej strony!

asbb | 2017-02-05
kamson | 2017-01-18