Mówimy po japońsku

Tłumaczenie: Anna Śledzińska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
Complete idiot's guide to conversational Japanese
83-88938-39-8
Ithilloth

Praktyczny podręcznik do samodzielnej nauki japońskiego od podstaw z płytą CD, napisany przez Naoyę Fujitę. Poza jasno wyłożonymi zasadami języka japońskiego, autor zawarł w książce różne ciekawostki i fakty z życia Japończyków, przybliżające czytelnika do japońskiego stylu myślenia. Podręcznik zawiera też tablicę ze znakami japońskich alfabetów - hiragany i katakany.

Aisling | 2014-12-07

Dość obszerne dzieło, ale jakoś tak mało przystępnie napisana.

yukinoshiro | 2013-08-14
Na półkach: Przeczytane, Japonia

Zabrałam się za tę pozycję z myślą uzyskania informacji na temat poprawnej wymowy japońskiej. Autor zapewnia, że po częstym odsłuchiwaniu płyty i powtarzaniu nagrań, wymowa japońska stanie się lepsza. Rzeczywiście, wymawiam zdania już troszkę bardziej w stylu japońskim, ale nie dowiedziałam się nic o wymowie. Książka nie ma głębszych objaśnień gramatycznych, nie uczy też zapisu ani czytania słów (wszystko jest w rōmaji,a kana i kanji w ogóle nie są używane).Książka jest przeznaczona dla początkujących, ale mających już troszkę pojęcia o gramatyce. Jest to bardziej poradnik dla turystów, jak dostać się i żyć w Japonii. Znajdziemy tu wszystko od opisu pomieszczeń po znaki drogowe czy monety. Książka jest łatwa w czytaniu, zrozumiała. Poziom książki określam na N5, gdyż gramatyka kończy się mniej więcej w połowie materiału wymaganego na N5.

kashi88j | 2014-05-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Języki

Bardzo motywująco napisana :)
Jeśli chodzi tylko o rozmowę po japońsku, to faktycznie, książka jest trafiona. Jeśli jednak ktoś chce uczyć się języka na poważnie to raczej nie znajdzie tu niezbędnych podstaw.

piaskoryb | 2016-02-21
laos7 | 2014-05-25