Szaleństwo w religiach świata

Wydawnictwo: Wanda
83-89448-16-5
religia
estr

Jest to pierwsza w literaturze światowej tak obszerna prezentacja szaleństwa w religiach, a w literaturze polskiej pierwsza tak szeroko zakrojona analiza różnych koncepcji szaleństwa (choroby psychicznej) i zdrowia psychicznego oraz normy psychicznej i anormalności. Jestem pełen uznania dla ogromnego wysiłku Jacka Sieradzana, jego wielkiego talentu oraz jego nowatorskich i oryginalnych dokonań, czego rezultatem jest ta książka.

Bartosz Porębski | 2011-07-27

Ja również "jestem pełen uznania dla ogromnego wysiłku Jacka Sieradzana, jego wielkiego talentu oraz jego nowatorskich i oryginalnych dokonań, czego rezultatem jest ta książka."

Polecam nie tylko kulturoznawcom i religioznawcom, ale także "normalnym ludziom", których zainteresowania i osobowość wykraczają poza "normę" i w związku z tym zastanawiają się nad tym czy to oni zwariowali czy też reszta świata. To jeden z lepszych przewodników po mistycyzmie i duchowości na jakie się natknąłem w ogóle.

adelina | 2013-10-31
Przeczytana: 2008 rok

benedyktyńska praca autora, kopalnia wiadomości... autor opisuje mnóstwo nienormalnych jego zdaniem zachowań - ale nie precyzuje, co jest patologią a co nią nie jest, może brak mu wiedzy by pisać na tematy medyczne

bies | 2016-10-16
MARSCORPIO_TRUD | 2015-10-30