Mówimy po japońsku

Okładka książki Mówimy po japońsku Naoya Fujita
Okładka książki Mówimy po japońsku
Naoya Fujita Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog językoznawstwo, nauka o literaturze
językoznawstwo, nauka o literaturze
Complete idiot's guide to conversational Japanese
Wydawnictwo Akademickie Dialog
2003-01-01
2003-01-01
Anna Śledzińska
język japoński nauka języków obcych kursy językowe

To moja trzecia książka ucząca podstaw japońskiego. Jest dwa razy bardziej obszerna niż poprzednie, jednak wynika to nie z ilości ćwiczeń czy dokładniejszych objaśnień gramatyki lecz z różnych wstawek i informacji i zwyczajach japońskich etc. Choć dla mnie były jedynie pisaniem o rzeczach mi oczywistych - niektórym mogą się przydać lub o czymś przypomnieć.
Dodatkowy plus za zbiory tematyczne słownictwa powtarzane niemal w każdym rozdziale. Dzięki temu nie muszę przewracać kartek i szukać np. wszystkich nazw części ciała lub sklepów, gdyż tego typu słówka są pogrupowane.
Na końcu oczywiście słownik pol-jap oraz jap-pol, zarówno w transkrypcji, kanji oraz kana (gdzie się dało).
Szybko się czyta, gramatyka dobrze wyjaśniona.

Dodatkowy plus za...

Bardzo motywująco napisana :)
Jeśli chodzi tylko o rozmowę po japońsku, to faktycznie, książka jest trafiona. Jeśli jednak ktoś chce uczyć się języka na poważnie to raczej nie znajdzie tu niezbędnych podstaw.

Bardzo motywująco napisana :)

Zabrałam się za tę pozycję z myślą uzyskania informacji na temat poprawnej wymowy japońskiej. Autor zapewnia, że po częstym odsłuchiwaniu płyty i powtarzaniu nagrań, wymowa japońska stanie się lepsza. Rzeczywiście, wymawiam zdania już troszkę bardziej w stylu japońskim, ale nie dowiedziałam się nic o wymowie. Książka nie ma głębszych objaśnień gramatycznych, nie uczy też zapisu ani czytania słów (wszystko jest w rōmaji,a kana i kanji w ogóle nie są używane).Książka jest przeznaczona dla początkujących, ale mających już troszkę pojęcia o gramatyce. Jest to bardziej poradnik dla turystów, jak dostać się i żyć w Japonii. Znajdziemy tu wszystko od opisu pomieszczeń po znaki drogowe czy monety. Książka jest łatwa w czytaniu, zrozumiała. Poziom książki określam na N5, gdyż gramatyka kończy się mniej więcej w połowie materiału wymaganego na N5.

• Japonia
  • Języki
  • Japonia - nauka języka
  • Język
  • Daleki Wschód

Dodaj cytat z książki Mówimy po japońsku