Śmierć z bliska

Wydawnictwo: Znak
La mort intime
Lil

W naszej kulturze śmierć traktowana jest jak coś wstydliwego i nieczystego. Widzi się w niej jedynie absurd, niepotrzebne cierpienie, ból i strach, coś skandalicznego i nie do przyjęcia, gdy tymczasem jest ona kulminacyjnym momentem naszego życia, jest zwieńczeniem, tym, co nadaje mu wartość i sens. Dlatego właśnie śmierć bliźniego porusza. Pozwala wejść w samo sedno jedynego naprawdę...

Dlatego właśnie śmierć bliźniego porusza. Pozwala wejść w samo sedno jedynego naprawdę istotnego pytania: jaki sens ma życie?

Ta książka jest owocem doświadczenia siedmiu lat spędzonych u boku osób bliskich śmierci w jednym z paryskich hospicjów.

[Znak, 1998]

yulucifer | 2012-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2012

Brak słów !

Madeleine | 2011-04-28

Książka o przeżywaniu śmierci swojej i bliskich, która tak naprawdę uczy jak żyć.

erlinee | 2016-01-05
GoaR | 2015-07-17