Czas zemsty

Comes The Dark Stranger
83-85855-02-5
zemsta, weteran, wojna koreańska
Casthaluth

Po siedmiu latach pobytu w szpitalu w rezultacie trafienia odłamkiem miny w głowę Martin Shane odzyskuje pamięć - a wraz z nią przychodzi żądza zemsty. Shane pragnie odszukać i zabić człowieka, który kiedyś, podczas wojny koreańskiej, wydał jego i współtowarzyszy Chińczykom, skazując ich na tortury i śmierć. Martin wie, że zdrajcą był jeden z kolegów z oddziału - i rozpoczyna prywatne...

Martin wie, że zdrajcą był jeden z kolegów z oddziału - i rozpoczyna prywatne śledztwo. Omotany siecią szantażu i zbrodni wpada wkrótce w pułapkę zastawioną przez bezwzględnego przeciwnika, z myśliwego zamieniając się w tropioną zwierzynę...

Marek Baran | 2015-12-04
Przeczytana: 15 listopada 2014

Jak zwykle u Higginsa doskonale skonstruowana powieść sensacyjno-przygodowa. Wartka akcja, piękne kobiety w tle, inteligentne dialogi.
Martin Shane, weteran wojny koreańskiej po siedmiu latach pobytu w zakładzie psychiatrycznym gdzie trafił w wyniku utknięcia w jego mózgu odłamka szrapnela co spowodowało utratę pamięci nagle odzyskuje pamięć i wydaje mu się, że ciągle jest rok 1952 i trwa wojna koreańska. Drzemie w nim pragnienie zemsty na jednym z członków jego oddziału, który zdradził ich Chińczykom. Postanawia go odnaleźć i zabić tym bardziej, że lekarze dają mu tylko kilka tygodni życia. Trafia do Burnham, gdzie mieszkają wszyscy podejrzani i tropi zdrajcę. Okazuje się, że nikomu nie zależy na wykryciu prawdy i Shane sam staje się celem dla innych. Najbardziej zaskakująca okazuje się pointa i to jest atut powieści Higginsa.

KrzysWR-wawa | 2013-12-04
Przeczytana: 2013 rok

Po raz kolejny Higgins bawi się traumami historii Anglii. Jest to jak zwykle - niemal: są wyjątki - płytka sensacja z jakimiś tam zwrotami akcji. Na sobotni wieczór. Nic więcej

Aneczkaq | 2016-10-17
Przeczytana: 17 października 2016