Na ratunek; Julia i Romeo; Diamenty w buszu; Pacjent

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książki Wybrane". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Reader's Digest
Rescue; Julia and Romeo; Decisive measures; Patient
czteropak
A--

Książka zawiera skrócone wersje powieści: 1. Na ratunek [The Rescue] - Nicholas Sparks, tł. Andrzej Szulc [2000] 2. Julia i Romeo [Julia and Romeo] - Jeanne Ray, tł. Anna Kołyszko [2000] 3. Diamenty w buszu [Decisive measures] - John Nichol, tł. Piotr Art [2000] 4. Pacjent [Patient] - Michael Palmer,tł. Grzegorz Gortat [2000] "Na ratunek" Denise Holton, samotna matka, rezygnuje z...

Książka zawiera skrócone wersje powieści:
1. Na ratunek [The Rescue] - Nicholas Sparks, tł. Andrzej Szulc [2000]
2. Julia i Romeo [Julia and Romeo] - Jeanne Ray, tł. Anna Kołyszko [2000]
3. Diamenty w buszu [Decisive measures] - John Nichol, tł. Piotr Art [2000]
4. Pacjent [Patient] - Michael Palmer,tł. Grzegorz Gortat [2000]

"Na ratunek"

Denise Holton, samotna matka, rezygnuje z uroków życia, aby pomóc małemu synkowi pokonać zaburzenia mowy. Taylor MacAden, zapalony strażak ochotnik, jest niepoprawnym ryzykantem, ale bardziej niż ognia unika zaangażowania uczuciowego. Kiedy tych dwoje połączy wypadek na pustej drodze, myśl o miłości jest od nich jak najdalsza.

"Julia i Romeo"

Waśń pomiędzy rodami Cacciamanich i Rosemanów trwa od niepamiętnych czasów. Tymczasem przypadkowe spotkanie Romea Cacciamaniego i rozwiedzionej Julii Roseman prowadzi do nieoczekiwanego romansu. Szkopuł w tym, ze ich rodziny wcale nie zamierzają zakopać topora wojennego.

"Pacjent"

Nowy cud techniki, mikrorobot chirurgiczny ARTIE, stworzony z myślą o usuwaniu guzów mózgu bez uszkadzania zdrowej tkanki nerwowej, stanowi dla neurochirurg Jessie Copeland spełnienie marzeń. Sytuacja jednak zaczyna zmierzać w niebezpiecznym kierunku, kiedy wiadomość o istnieniu ARTIE-ego trafia do groźnych przestępców.

[Reader's Digest, 2002]

Aleksandra | 2014-05-31
Przeczytana: 30 maja 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Na ratunek" Sparks wiadomo, czyta się szybko i czyta się to co się chce czytać. Chore dziecko samotnie wychowywane przez atrakcyjną, pracującą niegdyś jako nauczycielka matkę. Oczywiście w jej życiu musi pojawić się ktoś, kto super dogada się z synem i na niej zrobi olśniewające wrażenie. Jedyne co mnie zaskoczyło, to że facet to związkofob, ale oczywiście na koniec HEPI END 3/10
"Julia i Romeo" ta książka nawet mi się podobała, lubię tematy florystyczne, o ludziach z pasjami. W tym wypadku 2 zwaśnione rody ( jak się potem okaże, zazdrość o faceta i niespełnione obietnice) Julii i Romea, którzy już są dorośli i to nawet(!) mają wnuki oczywiście całego sporu nie rozumieją ani nie znają powodu, ale mimo to pałają do siebie nienawiścią. Spotykając się pewnego razu w sprawach biznesowych czują do siebie mięte, która przeradza się w iście intensywne uczucie, które spotyka się z dezaprobatą ich dzieci. Koniec końców po różnego typu wypadkach, przypadkach i zdarzeniach 2 kwiaciarnie...

Jolanta Leśniak | 2011-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2011

"Na ratunek" - samotna matka i do tego samotnie walcząca z chorobą synka.Temat wzruszający,a do tego jej niespodziewane spotkanie z fajnym, mądrym facetem. Niby silnym, ale mającym kłopoty z samym sobą. Czy można na takiego liczyć ?
"Julia i Romeo" - chyba oglądałam film.Ale tak dawno,że czytałam z przyjemnością.Nie dosyć ,że odwieczny szekspirowski konflikt, to do tego tzw. "późna" (raczej "średnia" wolałabym napisać)miłość.
"Diamenty w buszu" - obraz okrutnej wojny w Afryce.Interweniują siły brytyjskie, ale jak słusznie stawia pytanie bohater - czy tak by się angażowano, gdyby chodziło o ... banany , a nie o diamenty ? Wątek miłosny, bardzo subtelnie przedstawiony.
"Pacjent" - nowa technologia usuwania guzów mózgu ,chociaż jeszcze na etapie "raczkującym" ,staje się nadzieją dla chorego mordercy.Precyzyjnie opracowuje plan swojego "ozdrowienia".Co na to personel medyczny?

KSP | 2013-05-14
Przeczytana: 14 maja 2013

Cztery opowieści, a każda inna. Dla mnie "Julia i Romeo" Jeanne Ray plasuje się na pierwszym miejscu :) na 9 gwiazdek. Pozostałe utwory są dobre, nie robią jednak na mnie ekstra wrażenia :)

AlexDelaware | 2012-09-27

Ten zbiór jest niezły, nawet romans Julia i Romeo. Pozycje Palmera, Nichola i Sparksa są jednak ciekawsze.

koszałekopałek | 2016-10-03
Michał | 2016-08-18