Zadońszczyzna

Zadońszczyzna, Sofoniusz
klasyka
Nadia

Utwór Sofoniusza z Riazania bez wątpienia zaliczany jest do gatunku powieści historyczno - wojennej, zbudowanej na fundamencie autentycznych wydarzeń historycznych, opiewającej chwałę zwycięskiego wodza, wypełniającej równocześnie misje dziejowa wskazania i podkreślenia znaczenia nowego centrum politycznego Rusi. Ośrodka na tyle silnego, rządzonego przez wybitnego księcia, że będącego w stanie...

że będącego w stanie zrzucić jarzmo niewoli i zjednoczyć rozdrobnione ziemie ruskie.

źródło opisu: własny

Dawid Staszczyk | 2012-09-30