Prawo handlowe

C. H. Beck
2011-01-01
2011-01-01
978-83-255-2812-6

Bardzo obszerna i szczegółowa. Duży plus za coroczne aktualizacje. Największym minusem są przypisy harwardzkie, przy tej obojętności jest to niezwykle męczące, a co najgorsze utrudniają naukę (jest to obowiązkowy podręcznik na prawie UMCS). Ps. Najtrudniej przeczytać pierwsze kilkanaście stron...potem już jakoś idzie. Pozdrawiam.

Pozycja Kidyby to podręcznik dość przejrzyście i przede wszystkim zrozumiale napisany – co ma kapitalne znaczenie biorąc pod uwagę jego objętość (bagatela 1110 stron). Autor stara się wyczerpująco omówić poszczególne zagadnienia, dbając przy tym o komfort swego odbiorcy – ten tytuł nadaje się do wyrywkowego czytania, także jeżeli chodzi o rozdziały poświęcone konkretnym spółkom, przez to że Profesor trzyma się określonego schematu przy opisie materii podręcznikowej. To akurat stanowi dla mnie sporą zaletę, choć znam i takich, co narzekają na powtarzalność i powielanie wcześniej wyłuszczonych informacji. Minusem jest fakt, iż podręcznik ten nie zawiera pełnego katalogu najważniejszych umów gospodarczych (zabrakło mi m.in. umowy kredytu oraz kredytu konsumenckiego) oraz to, iż powstaje konieczność pilnowania się przy zgłębianiu założeń teoretycznych, bowiem Profesor Kidyba w wielu kwestiach ma zdanie odrębne w stosunku do większości doktryny. Znalazłam też kilka rozważań i twierdzeń, które mogą budzić uzasadnione wątpliwości co do ich zasadności.

Niemniej uważam, że to chyba najpełniejsza - i co ważne, aktualna – publikacja z zakresu prawa handlowego, którą obecnie można znaleźć na rynku.

Sporo błędów merytorycznych, logicznych i stylistycznych, jednak nieoceniona przy zdawaniu egzaminu :P

Bagatelka. Razy dwa.

Bagatelka. Razy dwa.

........... Xd

........... Xd

Prawdopodobnie najlepsza książka o prawie handlowym na rynku. Może nieco zbyt naukowa, a czasami autor dosłownie przykleja całe akty prawne, ale nic lepszego w temacie nie napisano.

Wiele godzin, nieprzespanych nocy, spędziłem czytając wielokrotnie ten klasyk. Przydatna przy zdawaniu egzaminu na UMCS.

Książka ta jest nieczytelna, przeładowana, źle wydana (strony są przepakowane).
Na plus: erudycja autora i mnogość przypisów. Ale to wcale nie pomaga w nauce. XD
Jeden z gorszych podręczników.

Książka ta jest nieczytelna, przeładowana, źle wydana (strony są przepakowane).
Jeden z gorszych podręczników.

• Prawo
  • Prawo
  • Przeczytane 2012
  • Zzz 2015
  • Nauka
  • Akademik nr 1

Dodaj cytat z książki Prawo handlowe