Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: C.H. Beck
978-83-255-2812-6
popularnonaukowa
Tomasz

Książka Prawo handlowe składa się z trzech części, z których: pierwsza omawia zagadnienia ogólne, dotyczące m.in. pojęcia prawa handlowego, definicji przedsiębiorcy, zasad rejestrowania przedsiębiorców i ich uczestnictwa w obrocie gospodarczym, druga przedstawia podmioty występujące w obrocie gospodarczym, w tym m.in. spółki handlowe, spółdzielnie, przedsiębiorstwa państwowe, fundacje i...

Książka Prawo handlowe składa się z trzech części, z których:
druga przedstawia podmioty występujące w obrocie gospodarczym, w tym m.in. spółki handlowe, spółdzielnie, przedsiębiorstwa państwowe, fundacje i stowarzyszenia,
trzecia zawiera opisy nazwanych i nienazwanych umów handlowych, np. umowy sprzedaży konsumenckiej, umowy komisu czy umowy factoringu.

W trzynastym wydaniu wprowadzono m.in. zmiany wynikające z wejścia w życie ustaw: o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiebiorców, o zmianie ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji oraz o zmianie ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowym Rejestrze Sądowym. Ponadto uwzględniono regulacje zawarte w ustawie z dnia 1 kwietnia 2011 r. o zmianie ustawy – Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 92, poz. 531). Uwzględniono też najnowszą literaturę przedmiotu i orzecznictwo Sądu Najwyższego.

źródło opisu: http://www.ksiegarnia.beck.pl

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.beck.pl

ChicaDeAyer | 2016-02-19
Przeczytana: luty 2016

Pozycja Kidyby to podręcznik dość przejrzyście i przede wszystkim zrozumiale napisany – co ma kapitalne znaczenie biorąc pod uwagę jego objętość (bagatela 1110 stron). Autor stara się wyczerpująco omówić poszczególne zagadnienia, dbając przy tym o komfort swego odbiorcy – ten tytuł nadaje się do wyrywkowego czytania, także jeżeli chodzi o rozdziały poświęcone konkretnym spółkom, przez to że Profesor trzyma się określonego schematu przy opisie materii podręcznikowej. To akurat stanowi dla mnie sporą zaletę, choć znam i takich, co narzekają na powtarzalność i powielanie wcześniej wyłuszczonych informacji. Minusem jest fakt, iż podręcznik ten nie zawiera pełnego katalogu najważniejszych umów gospodarczych (zabrakło mi m.in. umowy kredytu oraz kredytu konsumenckiego) oraz to, iż powstaje konieczność pilnowania się przy zgłębianiu założeń teoretycznych, bowiem Profesor Kidyba w wielu kwestiach ma zdanie odrębne w stosunku do większości doktryny. Znalazłam też kilka rozważań i twierdzeń,...

Alfa16 | 2012-06-11
Na półkach: Przeczytane, Prawo-Historia

Sporo błędów merytorycznych, logicznych i stylistycznych, jednak nieoceniona przy zdawaniu egzaminu :P

piotrkvw | 2017-02-05
Przeczytana: 25 września 2016

Bardzo obszerna i szczegółowa. Duży plus za coroczne aktualizacje. Największym minusem są przypisy harwardzkie, przy tej obojętności jest to niezwykle męczące, a co najgorsze utrudniają naukę (jest to obowiązkowy podręcznik na prawie UMCS). Ps. Najtrudniej przeczytać pierwsze kilkanaście stron...potem już jakoś idzie. Pozdrawiam.

Rodion_Raskolnikow | 2016-11-06

Bagatelka. Razy dwa.