Krawcowe

2010-09-15
36 min.
Krawcowe Dorota Gellner bajki dla dzieci książka dla dzieci wiersze

Okładka książki Misiostwo świata Grzegorz Janusz, Agnieszka Żelewska
Misiostwo świata Grzegorz Janusz, Ag...
Okładka książki Diabełek Maria Ewa Letki, Agnieszka Żelewska
Diabełek Maria Ewa Letki, Ag...
Okładka książki Sznurkowa historia Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Agnieszka Żelewska
Sznurkowa hist... Roksana Jędrzejewsk...

Świetne rymowanki o zakręconych nieco krawcowych, każda na innym punkcie. Przy okazji świetnej zabawy przyswajamy sobie wszelkie atrybuty krawcowej - igły, nici, naparstki, wszelkie materiały, koronki, gumki, fastrygi, agrafki i wiele innych! Ilustracje także świetne!

Rewelacja! Dowcipne, przewrotne wierszyki. Język można poćwiczyć i troszeczkę połamać. Dużo zabawy przy wspólnym czytaniu. Chętnie wracamy do tej pozycji. Oliwia bardzo poleca!

Wiersze Gellnerowej są genialne.
Książka, przyjemna, szybko się czyta a przy tym bardzo zabawna :)

Wiersze Gellnerowej są genialne.
Książka, przyjemna, szybko się czyta a przy tym bardzo zabawna :)

Super :) Zarówno ja jak i moje córeczki byłyśmy zachwycone!

Super :) Zarówno ja jak i moje córeczki byłyśmy zachwycone!

Świetna, zwłaszcza dla dziewczynek:)

Świetna, zwłaszcza dla dziewczynek:)

Cudo, arcyciekawa książeczka, czytamy ją często i zaśmiewamy się za każdym razem z zabawnych perypetii niesfornych krawcowych. Warta polecenia książka, napisana lekko i z dużą dozą wesołości, do tego sympatyczne rysunki. Polecam z całego serca

"Pierwsza tak się igły bała,
że przed igłą się chowała"
"Druga igły uwielbiła!
Wszystko nimi ozdabiała."
"Trzecia od samego rana
była niezdecydowana."
i... tak aż do 16.

Krawcowe Doroty Gellner to fantastyczne krótkie wierszyki, do których piękne ilustracje stworzyła Jona Jung.

Książeczka jest kolorowa i wesoła. A wierszyki rewelacyjne. Bardzo mi się ona podoba. Sama czytałam ją już kilka razy :)

Każda z krawcowych przedstawionych w książce jest zupełnie inna, każda ma inne podejście do swojego fachu. Rymowane wierszyki czyta się łatwo i szybko. Dzięki czytelnej i duże czcionce, książka nadaje się również dla dzieci, które zaczynają samodzielną przygodę z czytaniem.

Poza tym wyżej wymienione wierszyki łatwo wpadają w ucho. Po kilkukrotnym czytaniu dziecko zapamiętuje już ich urywki dzięki czemu maluch może nam pomóc w czytaniu, co może być dla nas i naszych dzieciaczków fantastyczną zabawą!

Książeczkę z taką samą przyjemnością się również przegląda. Kolorowe i zabawne ilustracje, o których wspomniałam już wcześniej sprawiają, że ciężko jest się od niej oderwać. Jak dla mnie to fantastyczna lektura dla dzieci w każdym wieku!

"Pierwsza tak się igły bała,
że przed igłą się chowała"
"Druga igły uwielbiła!
Wszystko nimi ozdabiała."
"Trzecia od samego rana
była niezdecydowana."
i... tak aż do 16.

Wesole wierszyki okraszone rownie wesolymi ilustracjami.

Wesole wierszyki okraszone rownie wesolymi ilustracjami.

• Dziecięce
  • Dla dzieci