Aż do gorzkiego końca

To the Bitter End
978-83-7510-266-6
historia
Krzysiek W

"Aż do gorzkiego końca" Rolfa Hinze to monografia przedstawiająca walki na południowym odcinku frontu wschodniego w okresie 1944--1945. Jest to pierwsze wydane w Polsce kompleksowe opracowanie dotyczące działań toczących się od drugiej połowy 1944 roku m.in. na terenach dolnej Wisły, poprzez powstanie na Słowacji, radziecką ofensywę zimową 1945 roku, po dramatyczne walki w Saksonii, wokół Drezna i na Dolnym Śląsku łącznie z oblężeniem Wrocławia. Autor prezentuje szczegółowo działania obronne niemieckich wojsk, wzbogacając tekst 30 niezwykle dokładnymi mapami, kilkudziesięcioma fotografiami oraz schematami organizacyjnymi jednostek.

archiwista_cyklista | 2015-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2015

Zwykłe, popularnonaukowe i pisane przez "patriotę" tak, że brzmi jak z lat 50 tych a nie 90 tych. Lepiej przeczytać niż kupić

Art | 2017-11-21

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

treść zgodna z tytułem, gorzki koniec wermachtu

mauroski | 2016-03-08
Lukullus | 2013-11-30