Przystanek Moskwa

Endstation Moskau. 1941/42: Tagebuch eines Frontarztes
9788365201300
historia
Getos

Niezwykle barwny opis wojennych losów autora jest nie tylko relacją dokonań lekarza, ale i opowieścią żołnierza, który po dziesięciu miesiącach walk znalazł się wśród dwudziestu ośmiu ostatnich, pozostałych przy życiu ludzi swojego batalionu – z ośmiuset, którzy przekroczyli Bug w czerwcu 1941 roku. „Przystanek Moskwa” to jedna z najbardziej dramatycznych relacji z drugiej wojny swiatowej, która stała się klasyką tego typu gatunku literackiego.

źródło opisu: http://www.finna.com.pl/

źródło okładki: http://www.finna.com.pl/

Lukullus | 2018-08-04
Przeczytana: 04 marca 2018

Jedna z najlepszych bezpośrednich relacji o życiu i walce na froncie wschodnim podczas II wojny światowej jakie przeczytałem.

paweł | 2018-05-22
Przeczytana: 22 maja 2018

Str,506
Bardzo ciekawa książka.
Wspomnienia lekarza wojskowego z walk na frocie wschodnim w czasie II wojny światowej.Polecam.

AdrianX | 2016-11-30
Przeczytana: 25 września 2016

Czytając tą książkę można odnieść wrażenie, że sami się przenosimy do zaśnieżonej wioski gdzieś w Rosji i na nas sunie cała chmara czerwonoarmistów. Książka rewelacyjna.

SamuelSeti | 2016-04-24
Przeczytana: kwiecień 2016

Bardzo ciekawa pozycja.Druga wojna światowa,front wschodni - natarcie III Rzeszy na Związek Sowiecki w ramach planu Barbarossa.Wojna widziana oczyma lekarza frontowego.Nie jest to typowy dokument, gdyż książkę czyta się w formie powieści historycznej czy też luźnych zapisków.Autor - jeden z nielicznych którzy przetrwali na surowej ziemi sowieckiej w czasie wojny, opisuje perypetie 3 batalionu 18 pułku 6 dywizji piechoty w której w skład wchodził osobiście.Jako lekarz niejednokrotnie musiał brać czynny udział w walkach w czasie kontrofensywy armii czerwonej.
Książkę można traktować również jako survivalową , gdyż największą batalię Niemcy nie stoczyli z człowiekiem lecz naturą.Pan Haape wprowadza nas w brutalny świat wojny często prowadzony w czterdziestostopniowym mrozie.
Szczerze polecam nie tylko miłośnikom historii