Wierzba płacząca

literatura młodzieżowa
83-86107-70-7
Ewa Romkowska
literatura młodzieżowa dzieciństwo dorastanie molestowanie seksualne pedofilia

Bardzo fajna książka. Porusza wiele trudnych tematów, ale jednocześnie dobrze się ją czyta. Przestrzega przed ignorowaniem problemów. Pokazuje też by nie przegapić kogoś kto jest na wyciągnięcie ręki. A przede wszystkim by pozostać wiernym sobie

Na półkach: , , , , , , ,

Nowa szkoła, rodzina i problemy. Dziwne zachowanie ojczyma. Milczenie ze strachu. Tiny przestała udawać, że nic się nie stało jak zobaczuła stravh w oczach siostry. Powiedziała a matka zrobiła resztę. Ojczym zniknął z ich rodziny i wszystko pomimo lęku zaczęło się układać. Książka porusza temat bolesny i wstydliwy, ale nie należy go lekceważyć, bo może prowadzić do...

Przeczytałam ją w jeden dzień, po długiej, prawie rocznej przerwie od "swobodnego czytania", tzn. czytania tego co chce, a nie tego co musiałam w szkole.
Ale do rzeczy. Lektura pochłonęła mnie bez reszty. Niedziela była poświęcona tylko jej.
Opowieść o dramatycznych przeżyciach Tiny, bardzo mnie wciągnęła. Książka jest tak napisana, że niemal sama się czyta. Delikatny...

Jak dla mnie świetna! Wzbudza wiele emocji ;) Polecam.

Cudowna, pokrzepiająca. Czytałam ją już kilkadziesiąt razy i wciąż uwielbiam do niej wracać. To były najlepiej wydane 2,50zł w moim życiu :)

Dyskusje

• 0_Autorki