Historia filozofii i etyki do współczesności

Okładka książki Historia filozofii i etyki do współczesności Włodzimierz Tyburski, Andrzej Wachowiak, Ryszard Wiśniewski
Okładka książki Historia filozofii i etyki do współczesności
Włodzimierz TyburskiAndrzej Wachowiak Wydawnictwo: Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa "Dom Organizatora" filozofia, etyka
filozofia, etyka
Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa "Dom Organizatora"
2002-01-01
2002-01-01
837285081X

Okładka książki Zrozumieć samotność. Studium interdyscyplinarne Piotr Domeracki, Włodzimierz Tyburski
Zrozumieć samo... Piotr Domeracki, Wł...

napisana łatwym i przystępnym językiem, materiał przejrzyście podzielony, nigdy bym nie sądziła, że można czytać książkę z historii filozofii z taką łatwością i przyjemnością - dzięki niej zdałam egzamin na 4+ :) polecam!

Geniusz tego przewodnika po świecie filozofii polega na niezwykłej oszczędności słowa, prawdopodobnie wynikającej z szacunku do możliwości intelektualnych czytelnika. Zamiast rozległych komentarzy i życiorysów omawianych myślicieli, autorzy proponują skłonienie do samodzielnego odkrycia idei zawartych w tekstach . Służy temu zbudowanie poszczególnych rozdziałów z wyrywków tekstów filozoficznych (wydobycie ich esencji) oraz wstawienie krótkiego komentarza odautorskiego, będącego przydatnym drogowskazem interpretacyjnym. Polecam wszystkim bez wyjątku!

• Filozofia
  • Niedoczytane
  • POSIADAM
  • Filozofia/psychologia
  • Posiadam2
  • Archiwum

Dodaj cytat z książki Historia filozofii i etyki do współczesności