Elzenberg

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Myśli i Ludzie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
978-83-214-1363-1
filozofia i etyka
Raptozaur

Henryk Elzenberg (1887-1967), pierwszoplanowa postać polskiej dwudziestowiecznej filozofii w zakresie aksjologii. Autor znakomitych studiów z dziedziny teorii wartości, estetyki, etyki, filozofii kultury. Analizował świat wartości, poszukując tam odpowiedzi na podstawowe dla filozofii pytania o sens w ogóle i sensowność życia w szczególności. Fenomenem w rodzinnym piśmiennictwie filozoficznym jest Kłopot z istnieniem, zbiór aforystycznych wypowiedzi, dotyczących tego, co ważne w filozofii i w życiu człowieka.

źródło opisu: http://www.wiedza.pl/index.php?products=product&prod_id=19

źródło okładki: http://www.wiedza.pl/index.php?products=product&prod_id=19