Historia filozofii starożytnej. Tom II: Platon i Arystoteles

Wydawnictwo: Redakcja Wydawnictw Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
filozofia i etyka
Olena

girlonthebridge | 2013-01-05

Jeżeli ktoś się zastanawia, które "podręczniki" z historii filozofii wybrać z tego gąszczu, który nas zalewa - to ja spieszę z pomocą. Reale w swoich książkach bardzo bogato opisuje filozofie każdego z myślicieli, to książka pełna nie trzeba szukać uzupełnień jak w przypadku podręczników Tatarkiewicza. Często wspomagałam się nią na studiach (jestem po filozofii).

| 2012-03-13

Jeden z tomów historii idei filozoficznych spisanych przez G. Reale. Znakomity wstęp do poznawania ponadczasowych prawd o świecie i miejscu, jakie w nim zajmuje człowiek. Autor przytacza mnóstwo tekstów źródłowych, popartych rzeczowym komentarzem, przez co jego opis starożytnego świata jest wstępem do merytorycznej dyskusji.

Filinka | 2011-12-02
Przeczytana: 2011 rok

czyli jak w najkrótszym czasie wiedzieć, co jeszcze zostało do przeczytania...
świetnie napisany podręcznik filozofii starożytnej... nie raz uratował mi skórę ;)

| 2010-11-03

Filozofia G. Reale jest najpełniejszym i najbardziej obrazującym przedstawieniem filozofii. Polecana jest studentom filozofii.

barbaraniechcic | 2016-11-24
| 2016-08-23