Dziecko zagubione w rzeczywistości. Historia autyzmu od czasów baśni o wróżkach. Fikcja literacka i rzeczywistość kliniczna

Tłumaczenie: Tadeusz Gałkowski
Wydawnictwo: WSiP
L’enfant déréel. Histoire des autismes depuis les contess de fées, fictions littéraires et rélités cliniques
83-02-03897-0
Róża_Bzowa

Oto książka, która opowiada o historii dzieci zwanych autystycznymi. Jest ona pasjonującą syntezą czasu minionego i aktualnych problemów dotyczących tej grupy dzieci - dzieci zagubionych w rzeczywistości. Gdy zapytano Françoise i Alfreda Braunerów, gdzie należy ich książkę zaklasyfikować - czy do psychiatrii dziecięcej, czy do medycyny, historii, socjologii, psychologii - odpowiedzieli - do problematyki dziecka.

Fantastyczna książka, unikat pod względem tematu oraz w sensie bibliofilskim.
Wywarła ogromny wpływ na moje życie.
Kamień milowy.

Aldona | 2012-06-09
Przeczytana: 2004 rok
imięinazwisko | 2012-04-16
Jak nie zostać zwyrodnialcem

Wszystkie te odcięte kończyny, rozłupane głowy, ludzie zamieniani w potwory, pożerani przez zwierzęta i złe moce nie tylko nie zakłóciły mojego błogiego snu, ale w dodatku ukształtowały moją (chorą?) wyobraźnię i wrażliwość jako człowieka i czytelniczki.