Narodziny przestępstwa

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
The Husband's Story
83-05-11722-7
Alicja

Bohaterami książki są: przeciętny, szary człowiek, urzędnik Admiralicji i jego piękna ale próżna żona ukształtowana przez świat reklam i magazyny kobiece, dla której pozycja towarzyska i dobra materialne stanowią jedyną wartość w życiu. Jej ciągłe niezadowolenie i wybujałe aspiracje pchają męża na drogę przestępstwa.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: http://allegro.pl/narodziny-przestepstwa-norman-co...»

Regalia | 2017-03-19
Przeczytana: 19 marca 2017

Gdyby Beryl istniała naprawdę... chwyciłabym jej próżny łeb i roztrzaskała o ścianę.

Rozpoczyna się wyrokiem. Sędzia miał bardzo trudną sprawę, naprawdę, dlatego też skazany - Stanley Pitts, dziękuje mu za poświęcony czas. Nie tego spodziewaliście się po kryminaliście? Ba! Stan to taki... ułożony człowiek, który wplątał się w poważne g*wno przez swoją zachłanną i pustą żoneczkę, brak uznania ze strony kolegów z Admiralicji i trochę też przez swoją naiwność. Ale, zacznijmy. Mamy sobie tą rodzinkę, ale żoneczka potrzebuje więcej pieniędzy. To nie problem - Stan ma dostać awans, więc można zaszaleć i porwać się na nowe zasłony, dywan i nie wiem co jeszcze. Tylko, że... Stan nie dostaje awansu, a Beryl dostaje wścieklizny. I od tej chwili zastanawiam się, za co Stanley beknął - za morderstwo żony, morderstwo kochanka żony, złamanie tajemnicy państwowej czy wszystko na raz?

Stanley może i nie jest pędzącym z awansu na awans, przepełnionym wygórowanymi ambicjami mężczyzną, jednak z...

Gregorio_cortez | 2016-07-10
Przeczytana: 28 sierpnia 1990

Bardzo ciekawie i prosto pokazany mechanizm rekrutowania tajnych współpracowników .

Monia | 2013-11-30
BOCH | 2012-10-28