Konieczne serio ironisty. O przekształcaniu się problemów filozoficznych w kulturoznawcze

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kulturoznawstwo". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
978-83-232-1771-8
filozofia, kulturoznawstwo,
filozofia i etyka
L_Settembrini

Książka składa się z trzech części i krótkiego Wstępu. Autor- wybitny polski filozof i kulturoznawca, członek Polskiej Akademii Nauk- odpowiada w niniejszej publikacji, w trzech starannie przemyślanych krokach, na pytanie: jakie osiągnięcia nowożytnej myśli filozoficznej trzeba zinternalizować, żeby uprawiać filozofię współczesną (w sensie teoretycznym, a nie tylko chronologicznym). (z recenzji prof. dr hab. Anny Zeidler-Janiszewskiej)

Moniqa | 2013-05-31
Przeczytana: maj 2013