Piękna, straszna Amazonia

A--

Wyd.2

Jarek | 2016-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2016

Jest to Fiedler inny, ten którego nie zdążyłem jeszcze poznać. Po tylu napisanych książkach i przebytych podróżach, dostajemy w swoje ręce zbiór historii dotyczących Amazonii, na które wydaje mi się, autor chciał zwrócić szczególną uwagę pod koniec swojego długiego i owocnego życia.
Dlatego właśnie książka ta jest inna, mało jest relacji z tej jego podróży, wszakże wszystko zostało już wcześniej napisane. Również styl tekstów jest bardziej poetycki, z wieloma porównaniami, skłaniający nas do przemyśleń o wydarzeniach które opisuje tu Fiedler, i które odcisnęły na historii Indian amazońskich największe piętno.

Eljot | 2014-12-28
Na półkach: Przeczytane, Podróżnicze
Przeczytana: 28 grudnia 2014

Dalej się trzymam zdania, że książki Fiedlera nie pasjonują mnie.
Za dużo jak dla mnie historii oraz opisów przyrody. Przez to książka staje się nudna. Do tego bardzo ciężko się ją czyta. Mało opisanych przygód autora. Skupia się on głównie na przyrodzie. Raczej bym jej nie zaliczyła do książek podróżniczych.
Być może moja opinia jest mylna. Może po prostu nie dorosłam mentalnie do literatury tego autora...

MaryLu | 2016-07-23
Artur | 2016-06-14