Zamknięte fundusze inwestycyjne

Wydawnictwo: CeDeWu
biznes, finanse

„Ostatnie kilkanaście lat jest określanych jako „epoka funduszy inwestycyjnych” (…). Fundusze inwestycyjne, których początków można byłoby się doszukiwać już w XIX wieku, dopiero relatywnie od niedawna zaczęły podbijać rynki finansowe, za to w niezwykle szybkim tempie (…). Obecnie, trudno jest sobie wyobrazić współczesną gospodarkę i współczesny rynek finansowy bez funduszy inwestycyjnych. Dziesiątki tysięcy funduszy i biliony dolarów, to przecież istotny wkład w procesy akumulacji, transferu i alokacji kapitałów w skali globalnej.

Pamiętać przy tym należy, iż poważną częścią rynku funduszy inwestycyjnych są właśnie zamknięte fundusze inwestycyjne, które stanowią przedmiot niniejszej książki (…). Należy wręcz stwierdzić, iż wreszcie tematyka zamkniętych funduszy inwestycyjnych doczekała się osobnego i odpowiedniego opracowania (…). Książka stanowi podstawowe kompendium wiedzy na temat zamkniętych funduszy inwestycyjnych i może być także traktowana jako opracowanie bazowe wobec innych publikacji o jeszcze bardziej specjalistycznym charakterze lub świetne opracowanie uzupełniające wobec publikacji o pokrewnej tematyce.”

źródło opisu: http://www.cedewu.pl/produkty/profilProduktu/id/4/

źródło okładki: http://www.cedewu.pl/produkty/profilProduktu/id/4/