Twarze. Wysokie obcasy

Wydawnictwo: Znak
83-240-0261-8
Inne
Róża_Bzowa

red. Barbara Grzemowska. Znajdziecie w tej książce szesnaście z przeszło setki portretów kobiet, opublikowanych w ciągu ostatnich dwóch lat w "Wysokich Obcasach". Bohaterki tych opowieści są różne: to postaci historyczne i współczesne, znane i nieznane, Polki i kobiety z dalekiego świata, młode dziewczyny i kobiety dojrzałe. Każda z nich jest na swój sposób wybitna i każda musiała niemal...

red. Barbara Grzemowska.

Znajdziecie w tej książce szesnaście z przeszło setki portretów kobiet, opublikowanych w ciągu ostatnich dwóch lat w "Wysokich Obcasach". Bohaterki tych opowieści są różne: to postaci historyczne i współczesne, znane i nieznane, Polki i kobiety z dalekiego świata, młode dziewczyny i kobiety dojrzałe. Każda z nich jest na swój sposób wybitna i każda musiała niemal wszystko sobie wywalczyć: życiowy start, uznanie i niezależność. Pokonywanie barier to wspólny motyw chyba wszystkich spełnionych kobiecych życiorysów, warto je czytać choćby dla tej porcji wiary – że jednak wszystko jest możliwe.

Nie przedstawiamy Wam żadnych wzorów do naśladowania, nie piszemy laurek ani manifestów. Obiecujemy przyjemność czytania. Najciekawsze historie są zawsze o tym samym: o miłości, życiu i śmierci.

- Dorota Masłowska,
- Ola Gietner,