Groch i kapusta, czyli podróżuj po Polsce!

Okładka książki Groch i kapusta, czyli podróżuj po Polsce! Elżbieta Dzikowska
Okładka książki Groch i kapusta, czyli podróżuj po Polsce!
Elżbieta Dzikowska Wydawnictwo: Rosikon Press Cykl: Groch i kapusta, czyli podróżuj po Polsce! (tom 1) literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Groch i kapusta, czyli podróżuj po Polsce! (tom 1)
Rosikon Press
2004-12-02
2004-12-02
podróżnictwo Polska
Inne

Gdybym miała ruszyć w Polskę po przeczytaniu tej książki to... zostałabym w domu. Książka została wydana kilkanaście lat temu, więc język oraz format przypomina encyklopedię. Współczesny czytelnik nie rozsmakowałby się w tej "potrawce". Natomiast dużym plusem są wstawki dotyczące poznanych przez panią Elżbietę osób. Między innymi można poznać Króla Biebrzy, którzy swoją wyjątkowością oraz niecodziennością wzbogaca tereny Podlasia.

Kilka razy podchodziłam. Z sercem. Naprawdę. Ale nie jestem w stanie tego zdzierżyć. Jakbym czytała encyklopedię. Kocham książki podróżnicze, ale nie potrafię przez to przebrnąć. Bardzo mi przykro z tego powodu, bo myślałam, że w końcu dowiem się czegoś więcej o Polsce, moim kraju, w piękny i przystępny sposób. Oddaję do biblioteki i już nie wrócę.

Nie powala na kolana. Oczekiwałem chyba czegoś więcej od żony Tony Halika.

Nie powala na kolana. Oczekiwałem chyba czegoś więcej od żony Tony Halika.

Trochę ciekawostek, ale bez rewelacji.

Trochę ciekawostek, ale bez rewelacji.

• Podróże
  • 2010
  • Posiadam - Podróże / Polska
  • Podróżnicze
  • Encyklopedie/Słowniki/ Poradniki/ Przewodniki

Dodaj cytat z książki Groch i kapusta, czyli podróżuj po Polsce!