83-85477-40-3
arystokracja, życie, historia
literatura faktu
BethLuisNion

W 1945 roku Rosjanie wywieźli grupę osób szlachetnie urodzonych do łagru w Krasnogorsku. Przetrwali, bo bez względu na warunki, umieli zachować klasę. O swoich dramatycznych losach w niewoli sowieckiej opowiada 16 przedstawicieli z siedmiu polskich rodów arystokratycznych. Słowa Róży Tyszkiewiczowej "chyba mnie dość dobrze wychowano, żebym potrafiła przejść przez bagno ..." brzmią jak motto tej pasjonującej relacji. Ciekawa lektura dla wszystkich Czytelników interesujących się życiem arystokracji - zamkniętej warstwy społecznej, do której przynależność jest dziedziczna i zdeterminowana przez urodzenie.

źródło opisu: merlin.pl

źródło okładki: własne

Kamil | 2015-10-15
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Książka niezwykle wciągająca. Smutnie opisująca tragiczny los ludzi, których status społeczny stał się przekleństwem. Pomimo trudów nie poddali się i na nowo zaczęli układać sobie życie w nowej rzeczywistości.

Midsummer12 | 2015-02-25
Przeczytana: 2014 rok

Początkowo ciężko się połapać w formie książki i dojść do tego, kto opowiada i o czym, ale już po kilkunastu stronach wszystko zaczyna się układać. Książkę polecam osobom zainteresowanym życiem polskiej arystokracji, warto ją przeczytać, żeby poznać tych ludzi i tę warstwę społeczną od nieco innej strony.

mariola | 2016-10-01
stella1993 | 2015-10-23