Wyrwany z piekła. Świadectwo narkomana.

Tłumaczenie: Marta Harat
Wydawnictwo: W drodze
Arraché à l'enfer : la résurrection d'un toxico
Renfri

Laurence, dziecko paryskich slumsów, bardzo wcześnie doświadczył przemocy. Kiedy po raz pierwszy sięgnął po narkotyki, nie zdawał sobie sprawy, że na piętnaście lat zostanie wkręcony w piekielne tryby: uzależnienie, przemoc, kradzież, przemyt, AIDS. W więzieniu, kiedy był bliski samobójstwa, w sposób zupełnie dla niego nieoczekiwany dotknął go Bóg: Laurence, całkowicie niewierzący, przeżył nawrócenie. Rozpoczął powolny i trudny proces odrodzenia. "Dobry łotr" współczesnych czasów ciągle przypomina nam o działaniu łaski Boga w życiu człowieka, "ponieważ dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych". To mocne i poruszające świadectwo prowadzi czytelnika od bram piekła do spokoju Nieba!

Isadora | 2011-10-13
Przeczytana: 13 października 2011

"Wyrwany z piekła" to autobiograficzna opowieść Laurenta Gaya, który przez 15 lat życia pozostawał w sidłach uzależnienia od alkoholu i narkotyków; który musiał sięgnąć dna, by móc odrodzić się na nowo, doświadczyć głębokiej wewnętrznej przemiany i odnaleźć Boga.

Laurent wychowywał się w blokowisku niebezpiecznej paryskiej dzielnicy i od dzieciństwa miał styczność z przemocą, narkotykami i innymi działaniami na granicy prawa. W wieku dwunastu lat miał już za sobą pierwsze doświadczenia z bronią, rozmaitymi używkami, kradzieżami i paserstwem, a także kontakty seksualne; jego chuligańska ekipa była dobrze znana na całym osiedlu i poza nim, wzbudzała respekt w swoim środowisku oraz strach wśród zwykłych obywateli.
Z biegiem lat przewinienia Laurenta zwiększają kaliber - kontakty z mafią owocują dilerką, pobiciami, wymuszeniami, jak również spotkaniami z policją i sądem; chłopak żyje w permanentnym oderwaniu od rzeczywistości popadając w alkoholizm i eksperymentując z różnymi...

Paulinaa | 2012-07-10
Przeczytana: lipiec 2012

W więzieniu, kiedy był bliski samobójstwa, w sposób zupełnie dla niego nieoczekiwany dotknął go Bóg: Laurence, całkowicie niewierzący, przeżył nawrócenie. Rozpoczął powolny i trudny proces odrodzenia. „Dobry łotr” współczesnych czasów ciągle przypomina nam o działaniu łaski Boga w życiu człowieka, „ponieważ dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych”. To mocne i poruszające świadectwo prowadzi czytelnika od bram piekła do spokoju Nieba!

adorable | 2012-09-02
Przeczytana: 01 września 2012

Laurent Gay przychodzi na świat 12 listopada 1964 roku w Paryżu. Od najmłodszych lat mieszka w biednej dzielnicy, gdzie na każdym kroku czyha jakieś niebezpieczeństwo. Bijatyki, kłótnie i kradzieże to coś normalnego w tej okolicy. Dorastając w takim miejscu, trudno uniknąć przesiąknięcia wszechobecnym złem. Laurent bardzo szybko wpada w szemrane towarzystwo. Jego świat zaczyna kręcić się wokół kolegów, przemocy, seksu i różnego rodzaju używek. Swoją przygodę z narkotykami zaczyna od marihuany, jednak z biegiem czasu sięga po kolejne, mocniejsze dragi. Z każdym dniem potrzebuje coraz większej dawki, co powoduje, iż staje się dilerem, aby zdobyć pieniądze na kolejne działki.

"Narkoman należy do bardzo zamkniętej grupy. Nie ma nic łatwiejszego, jak tam wejść, ale jak już zostanie się przyjętym do klubu, bardzo trudno wyjść z niego bez szwanku. (...) To potężna broń, która niszczy nadzieję na...

Klaudia S | 2011-03-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 26 marca 2011

Jestem pod wrażeniem książki. Głównym tematem jest przemiana wewnętrzna bohatera, którym jest sam autor.Jest to swego rodzaju autobiografia.
Książkę nieoficjalnie podzieliłabym na dwie części. W pierwszej z nich Laurent stacza się na dno.Poznajemy lata jego dzieciństwa w niebezpiecznej dzielnicy Paryża, dojrzewanie, pierwsza blokerska ekipa ziomali, kradzieże, konflikty z prawem, zabójstw aż w końcu kontakt z narkotykami i przebieg choroby.
Kulminacyjnym momentem w całej historii jest ukazanie się Laurentowi Chrystusa, w więziennej celi, gdy porzucił on już wszelkie nadzieje na jakąkolwiek przyszłość. Od tamtej pory życie chłopaka zaczyna się zmieniać.Najpierw stopniowo, gdyż po wyjściu na wolność, przez jakiś czas wraca jeszcze do ćpania. Nie zapomina jednak o objawieniu pańskim. Zaczyna zagłębiać się coraz bardziej w tajemnicę wiary.
Rozpoczyna się więc druga część historii poświęcona głownie nawróceniu bohatera i wychwalaniu Boga. Laurent trafia do zakonu. Jest już bowiem...

kreconowlosa | 2014-09-18

Młody Laurence już od młodych lat jest narażony na niebezpieczeństwa.Mieszka w ubogiej dzielnicy gdzie czyha na niego wiele pokus.Mając zaledwie osiem lat sięga po narkotyki,staje się guru wśród znajomych. W szkole postrzegany jako nietykalny,groźny ma poszanowanie wśród innych.Narkotyki jednakże tworzą z niego wrak człowieka.Uzależniony jest w stanie zabić za towar. Trafił do więzienia gdzie już nie widział sensu swojego życia. Próbował popełnić samobójstwo,lecz doznał czegoś niezwykłego,Bóg mu się objawił.Od tego momentu chce poznawać wiarę.Wychodząc z więzienia niestety nadal nie jest w stanie zerwać z nałogiem. Prawie już martwy trafia do szpitala psychiatrycznego gdzie poddaje się odwykowi.Będąc już na siłach przenosi się do klasztoru gdzie uczy się na nowo życia.Odnajduje spokój swojej duszy.Chce głosić dobro Boga na swoim przykładzie. Poznaje kobietę,z którą się wiąże i choć będąc nosicielem HIV ma dwójkę zdrowych dzieci.Wszystko zawdzięcza Bogu.
Historia tego...

ola0034 | 2016-03-22

Jest to autobiograficzna opowieść Laurenta,który przez 15 lat życia był uzależniony od alkoholu i narkotyków.
Wychował się na terenie niebezpiecznej dzielnicy Paryża.W tych okolicach handel narkotykami był bardzo wielki.Od dzieciństwa miał styczności z przemocą,narkotykami,kradzieżami oraz wieloma innymi.Uzależniony jest w stanie zabić drugiego człowieka dla narkotyków.Kiedy przesiadywał w więzieniu ,doznał olśnienia,cudu,nawrócił się.Zaczął wierzyć w istnienie Chrystusa.

Książka nie tylko opowiada o narkomanach,ale również o nawróceniu i wierze w Boga.Autor napotkał w swoim życiu bardzo wiele przeszkód.Książkę uważam za godną polecenia,ale pod koniec książki denerwowało mnie ciągłe pisanie o jego nawróceniu.Był to oczywiście niesamowity wątek,ale uważam,że zbyt często powtarzany.

Anna | 2013-02-22
Przeczytana: 30 stycznia 2013

Książka porusza ważny temat i daje nadzieję, że zawsze można wyrwać się z piekła i być szczęśliwym :)

Ami | 2016-06-15
zombie | 2016-02-07