Nieuleczalny optymista: zawsze patrząc w górę

Wydawnictwo: Świat Książki
Always looking up: the adventures of an incurable optimist
978-83-247-1720-0
Michael J. Fox
Ewa

"Nieuleczalny optymista" to pamiętnik ostatnich dziesięciu lat z życia Michaela J. Foksa. To podróż po odkrywaniu siebie i układaniu życia na nowo, świadectwo radości, które bronią autora przed spustoszeniem sianym przez chorobę Parkinsona.
Michael J. Fox z humorem i dowcipem opisuje, jak stał się szczęśliwszym, bardziej zadowolonym człowiekiem, dostrzegając dary niesione przez codzienne życie.

Gosia | 2015-03-17

Postać literacka, filmowa ale przede wszystkim człowiek. Michael J. Fox znany aktor, który zagrał m. in. w „Powrót do przyszłości”, od kilkunastu lat walczy z parkinsonizmem. Jak żyć kiedy całe ciało od rana do wieczora trzęsie się w niekontrolowanych ruchach nad którymi w żaden sposób nie można zapanować ? Na to pytanie może odpowiedzieć jedynie osoba która tego doświadczyła. Michael J. Fox założył fundację i napisał książkę o swoich codziennych zmaganiach i o tym jak można być szczęśliwym pomimo wszystko. „NIEULECZALNY OPTYMISTA Zawsze patrząc w górę” - opowieść o wojowniku, którą napisał wojownik z niewielkim wzrostem i potężną siłą do walki z rzeczywistością. Niesamowita książka którą każdy powinien przeczytać.

buziaczek197 | 2013-12-08
Przeczytana: grudzień 2013

Po historię tego fajnego aktora sięgnęłam, żeby przekonać się, że z chorobą Parkinsona można żyć. Pracuję jako opiekun i z tą chorobą mam do czynienia na co dzień ... ale to w jaki sposób choroba przewartościowała w życiu tego aktora wszystko jest cudowne. Szkoda, że jako aktor nie może już grać, ale są tego plusy inaczej byłby alkoholikiem jak mówi nadal. Rozdziały są cztery najmniej podobał mi się ten związany z polityką, ale o wierze i rodzinie oraz pracy pisze bardzo fajnie. Są momenty wzruszające, ale są i takie które wywołują uśmiech na twarzy. Bardzo fajna książka, polecam każdemu chociażby na to, że warto pomagać bo nie każdy kto leży na ulicy zaraz musi być pijany ...

Max_Koluszky | 2014-10-31

Smutna książka o chorym człowieku. Michael J. Fox trochę się kompromituje biorąc w obronę Armstronga.

Bartosz | 2019-04-08
JustDB21 | 2019-03-06