Nieuleczalny optymista: zawsze patrząc w górę

Okładka książki Nieuleczalny optymista: zawsze patrząc w górę Michael J. Fox
Okładka książki Nieuleczalny optymista: zawsze patrząc w górę
Michael J. Fox Wydawnictwo: Świat Książki biografia, autobiografia, pamiętnik
Always looking up: the adventures of an incurable optimist
Świat Książki
2010-01-01
2010-01-01
978-83-247-1720-0
Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik
Michael J. Fox

Przyjemnie napisana książka jednego z moich ulubionych aktorów.

Przyjemnie napisana książka jednego z moich ulubionych aktorów.

Historia z życia Michaela J. Foxa. Trochę opowiedziana chaotycznie, trochę trudna w zrozumieniu. Czasami trochę nudnawa.

Zaciekawiła mnie wtedy kiedy zdałem sobie sprawę że autor tej książki odgrywał główną role w trylogii "Powrót do Przyszłości".

Dobrze jest przeczytać tą książkę jeśli chce się poznać lepiej życie ludzi którzy chorują na chorobę Parkinsona jednak dla mnie to była tylko lekka odskocznia od tego co ogólnie czytam.

Trochę nudne ale i tak warto było przeczytać.

Postać literacka, filmowa ale przede wszystkim człowiek. Michael J. Fox znany aktor, który zagrał m. in. w „Powrót do przyszłości”, od kilkunastu lat walczy z parkinsonizmem. Jak żyć kiedy całe ciało od rana do wieczora trzęsie się w niekontrolowanych ruchach nad którymi w żaden sposób nie można zapanować ? Na to pytanie może odpowiedzieć jedynie osoba która tego doświadczyła. Michael J. Fox założył fundację i napisał książkę o swoich codziennych zmaganiach i o tym jak można być szczęśliwym pomimo wszystko. „NIEULECZALNY OPTYMISTA Zawsze patrząc w górę” - opowieść o wojowniku, którą napisał wojownik z niewielkim wzrostem i potężną siłą do walki z rzeczywistością. Niesamowita książka którą każdy powinien przeczytać.

Smutna książka o chorym człowieku. Michael J. Fox trochę się kompromituje biorąc w obronę Armstronga.

Po historię tego fajnego aktora sięgnęłam, żeby przekonać się, że z chorobą Parkinsona można żyć. Pracuję jako opiekun i z tą chorobą mam do czynienia na co dzień ... ale to w jaki sposób choroba przewartościowała w życiu tego aktora wszystko jest cudowne. Szkoda, że jako aktor nie może już grać, ale są tego plusy inaczej byłby alkoholikiem jak mówi nadal. Rozdziały są cztery najmniej podobał mi się ten związany z polityką, ale o wierze i rodzinie oraz pracy pisze bardzo fajnie. Są momenty wzruszające, ale są i takie które wywołują uśmiech na twarzy. Bardzo fajna książka, polecam każdemu chociażby na to, że warto pomagać bo nie każdy kto leży na ulicy zaraz musi być pijany ...

• Biografie
  • Domowa biblioteczka
  • Posiadam 📚
  • Mam, ale jeszcze nie przeczytałam
  • 2016
  • Życiem pisane

Dodaj cytat z książki Nieuleczalny optymista: zawsze patrząc w górę