Circus of the Damned

Okładka książki Circus of the Damned Laurell K. Hamilton
Okładka książki Circus of the Damned
Laurell K. Hamilton Wydawnictwo: Jove Books Cykl: Anita Blake (tom 3) fantasy, science fiction
2002 str. 33 godz. 22 min.
Anita Blake (tom 3)
Jove Books
2002-01-01
2002-01-01
2002

Ta książka jest czymś do czego naprawdę chce się wracać za każdym razem gdy przejedziesz dłonią po jej okładce
Każda książka z tej serii pozostawia w czytelniku pewien niedosyt dzięki którym z prawdziwą ekscytacją oczekujesz kolejnej części
Powiedzenie o tej książce że jest dobra , byłoby dla niej obrazą gdyż według mnie to określenie jest dla niej niewystarczające,
z tego właśnie powodu polecam wam ją z całego serca

z tego...

Było lepiej niż w poprzednich tomach. Nawet sięgnę po kolejny.
Po ostatniej części, zrezygnowałam z tej serii na dłuższy czas. Wróciłam i zarwałam nockę. Tym razem autorka zrezygnowała z wyżywania się na biednej Anicie co kilka stron. Nadal przeżywa więcej niż zwykły człowiek byłby w stanie, ale do końcówki książki dociera mniej więcej w dobrej formie.
Podoba mi się rozwijający się wątek pomiędzy nią i Jan Claudem. Nie ma tu cudownego odkrycia że się kochają na zabój jak w innych pozycjach, a samo uczucie pełznie bardzo, bardzo powoli.
Przy okazji na orbicie pojawią się inni, potencjalni kandydaci na kochanków, choć zauroczenie pewnym wysokim nauczycielem, moim zdaniem jest trochę na siłę.
Książka kończy się niespodziewanym powrotem do punktu wyjścia, szanse się wyrównują więc z ciekawością sięgnę po kolejną pozycje.

Było lepiej niż w poprzednich tomach. Nawet sięgnę po kolejny.
Podoba mi się...

Trzeci tom to bardzo dynamiczna akcja. Pojawiają się nowe postacie, w tym tajemniczy Richard.
Przeczytałam z zapartym tchem i do końca nie wiedziałam jak potoczą się losy bohaterów. Ostatnia walka to multum zaskoczenia i zmian akcji.
Z każdym tomem historia coraz bardziej mnie pochłania.
Zgadzam się jak tutaj większość, że ubiór Jeana-Claude'a nie pasuje do epoki, a już z pewnością nie jest seksowny, jak to jest określone w książce. Ciężko sobie to wyobrazić
Jednak mimo to, bardzo mu kibicuję.

Z każdym tomem historia coraz bardziej mnie pochłania.

Ilu Mistrzów Wampirów może się bić o jedną śmiertelniczkę.
Jednak Anita Blake to nie jest zwykła kobieta - Animatorka, Egzekutorka i do tego Nekromantka.
No ile razy można być duszonym, dźgniętym, postrzelonym i gryzionym.
Każdy chce ją dostać, więc..... Proszę się ustawić w kolejkę.
W St. Louis dochodzi do kolejnych morderstw. Anita znajdzie się w samym środku wojny wampirów.
Kto zwycięży Jean-Claude, Olivier czy Alejandro.
I znów wszystko będzie zależało od Anity. Polecam.

Ilu Mistrzów Wampirów może się bić o jedną śmiertelniczkę.
No ile razy można być duszonym, dźgniętym, postrzelonym i gryzionym.
Każdy chce ją dostać, więc..... Proszę się ustawić w kolejkę.

Podobało mi się, akcja goni akcję, bohaterka jak zawsze udana chociaż miałam ochotę ją udusić w pewnym momencie... Nie wiem dlaczego ale jestem tak za Jean-Claude'em, kibicuje mu od początku a przecież wokół są także wilkołaki które uwielbiam. Przeraża mnie trochę ilość tomów ale zobaczymy jak dalej.

Rewelacyjna powieść, horror ze złymi wampirami i wieloma innymi nadnaturalnymi, mitycznymi istotami. I Anitą Blake - nekromantką, animatorką, egzekutorką wampirów i twardą kobietką, walczącą o przetrwanie swoje i innych ludzi w tym brutalnym świecie.
Z tomu na tom coraz lepszy cykl, walka między śmiertelnymi i nieśmiertelnymi, ludźmi i potworami. Akcja galopuje. No i wątki romansowe... malutkie, ale interesujące. Lubię Edwarda Śmierć.

Kolejna przygoda, a Anita coraz głębiej wchodzi w świat potworów. Stara się postępować dobrze, ale gdy strach zwycięża potrafi posunąć się do zdrady. Poznajemy wampiry, wilkołaki i dowiadujemy się, że nekromanci mogą więcej od zwykłych animatorów.

Czy on nie może ubierać się lepiej? Koronki? Serio?
Anita dorobiła się stażysty i kilku nowych blizn. Poza tym wszystko po staremu. Zawodowo ożywia zmarłych, jeden całkiem "żywi trup" cały czas ma na nią chęć. Tylko tych z chęcią jest więcej. Dwa całkiem stare wampiry, starsze od Jean-Claud'a chcą przejąć miasto przy pomocy Anity. Niestety Anita idzie im na rękę. Zdradziła Mistrza Miasta. Czy jest dla nich jeszcze nadzieja? Chciałabym wierzyć, że tak ale Jean-Claude ma silną i całkiem żywą konkurencję w postaci Richarda. Wyruszam do Kafejki u Lunatyków.

Czy on nie może ubierać się lepiej? Koronki? Serio?

Rewelacyjna seria horrorów przygodowych o wampirach i innych stworach. Jedna z najlepszych sag o wampirach i wilkołakach. Jest to moja ulubiona. Pochłonęłam wszystkie tomy migiem, choć są to opasłe tomiszcza. Podziwiam autorkę za wyobraźnię ;) A nawet jej nieco zazdroszczę... Polecam gorąco całą serię.

Na raz dobra, dla fanów gatunku będzie mega.

Na raz dobra, dla fanów gatunku będzie mega.

• Wampiry
  • Anita Blake