Do ostatniego tchu

Tłumaczenie: Ewa Bobocińska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Miłość i Sensacja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Lucky
Last Breath
83-60177-00-7
ZuzAnka

Niegdyś wyróżniająca się policjantka, a obecnie adwokat w sprawach karnych, Chloe Ryder, bez emocji precyzyjnie prowadzi powierzone jej sprawy. Kiedy w kościele zostaje znaleziony zamordowany człowiek, a ukochany przez wszystkich parafian ojciec Brendan zaczyna być podejrzewany o zbrodnię, nawet ona nie zdoła zachować chłodnego dystansu. By chronić niewinnego księdza, jest zmuszona...

By chronić niewinnego księdza, jest zmuszona współpracować w śledztwie z detektywem Mattem Dielem. Kiedyś byli kochankami i tylko Matt zna tajemnicę tragedii, jaka dotknęła Chloe w przeszłości. Pacując z nią znowu, odkrywa bolesną prawdę: niegdy nie przestał jej kochać, a może nie mieć już nigdy szansy, by to udowodnić. Bo morderca śledzi ich każdy ruch...

Alivea | 2014-05-29

Takie tam czytadełko.
Spodziewałam się naprawdę porządnego wątku kryminalnego a tutaj rozczarowanie. Niby mamy morderstwa, coś się dzieje ale jakby wszystko nie do końca wyjaśnione... Nie liczyłam na porządny kawałek prozy ale może na coś, co przeczytam z lekkością i z zadowoleniem. Lekkość była - bo książkę czyta się błyskawicznie ale pozostaje niedosyt co do treści. Szkoda.

wiola | 2014-10-26

o matko poszło jak po grudzie na okładce napisane" miłość i sensacja" a ja się pytam gdzie tam miłość gdzie tam sensacja?. Autorka ma taki styl pisania jakbym kopała w kopalni. Pani Rachel (autorka) wzięła na warsztat homoseksualizm ( bo budzi kontrowersje na co dzień) i kościół ( modny nigdy się nie znudzi) dajcie sobie spokój jeśli zamierzaliście to przeczytać, ja skończyłam bo z zasady nie wydaję opinii książce którą osobiście od początku do końca nie przeczytałam.

Uwaga spojler! Książka dotyczy paskudnego morderstwa, z pozoru świadczącym o rytualnych znamionach. Szybko okazuje się, że sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana. Zabójstwo Steve`a Kinga bulwersuje nie tylko z powodu okoliczności, w jakich zginął, ale także dlatego, że był to młody i sympatyczny mężczyzna, kandydat na księdza. Dochodzenie od początku nie jest łatwe, bo policja nie potrafi nawet znaleźć jasnych motywów. Detektyw Matthew Diel niechętnie godzi się na pomoc w śledztwie, którą oferuje jego dawna znajoma adwokatka Chloe Ryder - parafianka, której bardzo zależy na oczyszczeniu z podejrzeń księdza Brendana. Próba wyjaśnienia zbrodni we dwójkę, mimo początkowych problemów natury emocjonalnej, przynosi korzyści i popycha śledztwo do przodu...
Autorka w umiejętny sposób wplotła motyw pojedynczego morderstwa w sam środek spisku na szczeblu rządowym. Dochodzenie nie jest błyskawiczne, bohaterowie poznają prawdę małymi kroczkami. Determinacja i chęć odkrycia prawdy...

Sonia | 2016-07-29
Przeczytana: 2016 rok

Byłam bardzo rozczarowana tą książką. Wydaje się, że zakończenie było napisane "na szybko", sprawa nie do końca zostaje rozwiązana, a główna bohaterka Chloe zachowuje się w tak nieracjonalny sposób, że trudno uwierzyć w to, że była policjantką/jest prawnikiem.

Nie było tam żadnego romansu (wątek relacji Chloe i Matt'a był bardzo płytki), ani sensacji (przynajmniej według mnie).

Lektura zapowiadała się dobrze, ale autorka nie dała rady przelać swoich pomysłów na papier.

Mariczka1308 | 2017-02-01
Przeczytana: 17 lutego 2016

Książka mi się bardzo spodobała, może dltego że lubię kryminały oraz romanse. Szybko ją przeczytałam w czasie podróży do lub z uczelni. Może to nie jest arcydzieło ale warto ją przeczytać.

marola | 2012-03-16
Przeczytana: 15 marca 2012

Mam mieszane uczucia... Wciągnęła mnie ta książka, czekałam na rozwiązanie zagadki, która tak naprawdę nie została wyjaśniona albo wyjaśniona niezbyt przekonująco.

żabka | 2013-07-19
Przeczytana: 16 lipca 2013

Bardzo dobrze napisana powieść, trzymająca w napięciu. Nie nudziłam się. Akcja nie dłużyła się ani nie odkrywała zbyt szybko informacji.

DivaAnee | 2016-12-18
Na półkach: Przeczytane, E book