Religia w świecie konsumpcji. Chrześcijańska wiara i praktyka w kulturze konsumpcyjnej.

Tłumaczenie: Tadeusz Szafrański
Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Werbistów VERBINUM
Consuming religion.
978-83-7192-321-0
Daria

Książka Vincenta J. Millera jest głęboką analizą kultury konsumpcyjnej. Autor ukazuje świat, w którym tradycje i kultury traktowane są jak przedmioty. W tym świecie także chrześcijaństwo staje się towarem, obiektem konsumpcji, który można reklamować, sprzedawać, wykorzystywać lub odrzucić jako zużyty. Religia w kulturze konsumpcji nie oznacza autentycznej relacji człowieka z Bogiem, a staje się tylko zbiorem pustych symboli.

Daria | 2010-09-19
Chaoticreader | 2016-09-13