Zabić Helenę

Libros
2001-06-06
2001-06-06
Krystyna Chmiel

Książka wciąga. Z przyjemnością przeczytałabym kolejną książkę z tego cyklu.

Książka wciąga. Z przyjemnością przeczytałabym kolejną książkę z tego cyklu.

Zaskoczyła mnie. Reklamują ją jak książkę "w stylu Bridget Jones". Tymczasem mniej tutaj sytuacji do śmiechu, a bardziej daje do myślenia. Świetny słodko-gorzki obraz kobiety uwikłanej w toksyczną miłość do klasycznego kobieciarza, na dodatek żonatego. Bardzo dobrze napisana, mogę polecić.

Czytałam nie raz. Uwielbiam ten tytuł, jak i całą serię. Miło i szybko się ją czyta, miałam przy tym w wielu momentach niezły ubaw. Nie myślałam, że zazdrosne kobiety mogą aż tak mieszać w życiu swoich kochanków. To idealna książka dla kobiet, przy której można przyjemnie zrelaksować się wieczorem w łóżku.

Trzydziestoletnia Harriet ma dosyć swojego dotychczasowego życia. Jest samotna, nie ma stałej pracy a wzrastająca w niej potrzeba stabilizacji frustruje z dnia na dzień coraz bardziej. Harriet postanawia porzucić dotychczasowe życie w Londynie i osiedla się w małym miasteczku, gdzie znajduje pracę jako nauczycielka gry na skrzypcach. Zmęczona poszukiwaniem mężczyzny na całe życie daje się wplątać w romans z żonatym, starszym od niej mężczyzną. Chociaż bohaterka od początku jet świadoma, że kochanek nie zostawi dla niej żony i czuje się z tym dobrze, to informacja o innej kochance wytrąca ją z równowagi. Planuje jak się pozbyć konkurentki - Heleny.

więcej: http://tysiaceliter.blogspot.com/2013/09/jak-zabic-czytelnika-na-200-stronach.html

2088

Śmieszna,dowcipna opowieść w sam raz na letnie popołudnie.Polecam!

Śmieszna,dowcipna opowieść w sam raz na letnie popołudnie.Polecam!

Znudzona chłopakami w swoim wieku, w ramionach starszego, pewnego siebie i przystojnego Roberta Harriet poczuła słodko-gorzki smak romansu bez zobowiązań, bo - nie ma co taić - żonaty kochanek nigdy nie ukrywał, że nie zamierza się rozwieść. Jego urok osobisty, klasa, a po trosze też platynowa karta kredytowa tak zawróciły dziewczynie w głowie, że nie myślała o istnieniu jego żony. Do czasu, gdy sama, dowiadując się o innej kochance Roberta, niejakiej Helen, weszła w skórę zdradzanej. Zamiast przegnać Roberta gdzie pieprz rośnie, Harriet knuje w sposób wielce naiwny i śmieszny... zbrodnię doskonałą. Tymczasem i jej ktoś planuje wybić Roberta z głowy...

Szału nie ma ale przyjemnie się czyta.

Szału nie ma ale przyjemnie się czyta.

SUPER !!!! Wesołe opowiadanie 32-letniej Harriet :)

SUPER !!!! Wesołe opowiadanie 32-letniej Harriet :)

Czytam przed snem

Czytam przed snem

Czytane jednym okiem... dlaczego? Przed snem, gdzie już nie miałam siły, ale akurat ta książka nie jest zbyt skomplikowana, że można ją przeczytać śmiało, gdy brak sił. Przy książkach o podobnej tematyce, wypada dobrze, bo nie jest aż tak przewidywalna w jednym momencie, ale reszta banał. Osobowość Harriet jest również nieskomplikowana. Nie jest źle, ale nie powala na kolana.

• 2009
  • Przeczytane przed 2011