Druga szansa

Second Chance
978-83-7508-290-6
Ag2S

Inne wydania

Holly Mac ma odnoszącego sukcesy męża, piękny dom i dwójkę cudownych dzieci. Można by pomyśleć, że jej rodzina jest idealna, lecz to tylko pozory… Holly jest tak naprawdę rozpaczliwie samotna. Brakuje jej bratniej duszy, kogoś, z kim mogłaby dzielić się wszystkim: kogoś takiego, jak jej pierwsza miłość i najlepszy przyjaciel, Tom. Samotność Holly pogłębia tragiczna śmierć Toma. Na jego...

Samotność Holly pogłębia tragiczna śmierć Toma. Na jego pogrzebie spotyka starych przyjaciół i uświadamia sobie, że każde z nich boryka się z własnymi problemami. Saffron, hollywoodzka gwiazda i alkoholiczka na odwyku, zakochana jest w słynnym, niestety jednak żonatym aktorze. Paul i Anna, pozornie szczęśliwi małżonkowie, od miesięcy stosują kurację in vitro, co rujnuje ich finansowo, Annie jednak wciąż nie udaje się zajść w ciążę.
Holly, która nagle zaczyna widzieć swoje życie takim, jakie jest naprawdę, będzie musiała stawić czoła własnym problemom. Czy jednak jest gotowa na zmianę? Czy skorzysta z drugiej szansy, jaką oferuje jej los?

Monika | 2016-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

" Nic nie może równać się z podnieceniem, które odczuwa, kiedy siada przy biurku i już otwierając swoją skrzynkę, widzi jego adres mailowy. To, co czuje, kiedy otwiera wiadomość, jest tak przejmujące, że czasem wręcz nie do zniesienia.
...
Przeżywa huśtawkę nastrojów, od radosnego uniesienia, gdy przychodzi e-mail, po kompletny brak pewności siebie i zwątpienie, gdy w skrzynce niczego nie ma. Przez większość czasu czuje się, jakby znowu miała szesnaście lat.
...
Czuje się winna i zawstydzona, przede wszystkim zaś jest jej głupio, że mogła myśleć, iż Will ją uratuje, że znalazła w nim bratnią duszę, choć najwyraźniej wcale tak nie jest.
...
Do pewnego stopnia musi ufać, iż wszystko ułoży się tak, jak powinno. Dzisiaj rano uprzytomniła sobie, że nawet gdyby mogła, nie chciałaby cofnąć czasu. Ma dwójkę cudownych dzieci...
... ich przyjaźń jest jak domek z kart. To przyjaźń oparta na dawnych wspomnieniach, na przeszłości, nie mająca nic wspólnego z teraźniejszością".

Historia...

Ata77 | 2014-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2014

Lekka narracja, wartka akcja, ciekawa fabuła + wielowątkowość, to niezbite atuty tej powieści. Mnie się podobało. Green pisze zachęcająco, potrafi przyciągnąć czytelnika, a przecież to co opisuje to tylko "zwykłe życie codzienne".

Alicja | 2011-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2011

W myśl przysłowia "Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie" w książce tej poznajemy siłę przyjaźni

Agnieszka | 2012-10-26
Przeczytana: październik 2012

Grupka przyjaciół którzy poznali się w czasach licealnych spotyka się po blisko 20 latach w dość nieprzyjemnych okolicznościach bo na pogrzebie jednego z nich. Od tego czasu znów zaczynają się widywać i odnawiają więź jaka między nimi istniała.

Obserwujemy w tym czasie jak Holly uświadamia sobie że jest nieszczęśliwa w małżeństwie i zaczyna flirtować z młodszym od siebie mężczyzną. Oliwia przeżywa przelotny romans po rozstaniu z wieloletnim partnerem. Paul i Anna po raz kolejny podejmują nieudaną próbę zapłodnienia in vitro. Saffron ponownie popada w nałóg alkoholowy.

Zachęcił mnie opis książki. Miałam nadzieję na obyczajową opowieść o odnawiającej się przyjaźni grupki ludzi. Właściwie to taka jest ta książka, ale zawiodłam się odrobinę na tym że ciągle wspominany był zmarły bohater i to w sposób, który mnie dość denerwował :)

Momentami książka pisana jest dość banalnym językiem i przeszkadzać może sposób narracji - raz w pierwszej osobie, raz w trzeciej.

Zakończenie jest dla...

Małgorzata Chabzda | 2013-09-24
Przeczytana: czerwiec 2013

Historia grupy przyjaciół którzy spotykają się po latach w niezbym miłych okolicznościach. Otóż ginie ich przyjaciel Tom. Wszyscy zaczynają wspominać dawne czasu.

Agucha1989 | 2013-08-04
Przeczytana: 18 maja 2013

Bardzo dobra książka. Czytając, żyłam z bohaterami :)

aluska445 | 2015-05-10

Jedyna z nielicznych książek, w którą wciągnęłam się tak bardzo, że uporałam się z około czterystoma stronami w ciągu jednego dnia. Wspaniała powieść, którą przyjemnie się czyta. Niezwykle wciągająca. Polecam.

anettbya | 2012-05-05

Wg mnie książka w sam raz nadaje się na film. Jest kierowana raczej do starszej publiczności, 13 - latkom zapewne się nie spodoba. Ogólnie polecam.

bigasta | 2016-08-02

Lekka książka do poczytania na rozluźnienie. Dobra lektura wakacyjna.

Kasia | 2014-02-22
Przeczytana: styczeń 2014

Gorąco polecam,dla kobiet o romantycznej duszy.