Logistyka w gospodarce światowej

Wydawnictwo: C.H. Beck
biznes, finanse

Książka jest dziełem podsumowującym wieloletni dorobek Autorki od lat cieszącej się autorytetem w środowisku naukowym za wysokie kompetencje i wkład w rozwój logistyki w Polsce. zawiera kompendium usystematyzowanej wiedzy o logistyce w wymiarze krajowym i międzynarodowym. Przedstawione w pracy zagadnienia teoretyczne są poparte licznymi przykładami z praktyki gospodarczej. Logiczny i spójny układ pracy, zbudowany od ogółu do szczegółu, umożliwia tak studentom, jak i menedżerom zrozumienie zasad tworzenia rozwiązań logistycznych i postrzeganie ich w szerokim kontekście nowoczesnego zarządzania firmą czy korporacją międzynarodową.Autorka omawia m.in. takie zagadnienia, jak: * istotę, cel i zakres logistyki, * zarządzanie logistyczne, * problematykę transportu i magazynowania, * tworzenie łańcucha dostaw i konfigurację sieci logistycznej, * logistykę w usługach, * eurologistykę, logistykę międzynarodową i globalną.Publikacja jest podręcznikiem akademickim kierowanym do studentów, doktorantów, pracowników naukowych i słuchaczy studiów podyplomowych na kierunku logistyka oraz kierunków ekonomicznych i zarządzania. Będzie też pomocną lekturą dla praktyków a menedżerów i pracowników działów logistyki w przedsiębiorstwach krajowych i transnarodowych.

danielklik1980 | 2015-05-24
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam